Polák, Müller, Milovický, Kuchyňka, Zeman, Brožovský, Motejlek

Přeučil, Machulda, Hrubant, Jirkovský, Švácha, Buďa, Novák P., Novák O., Urban, Faigl, Šrámek, Kabeláč, Hrdlička

Kanis

Mistrovké utkání - sobota 15.9.2012 - 1. kolo

Sokolov - K prvnímu mistrovskému zápasu dorazila do Sokolova ambiciózní Bílina. Té sice chybělo několik hráčů, ale i tak hosté naznačili své možnosti. Tentokrát to ale nemohlo na Baník stačit. Domácí, kteří nastoupili téměř v kompletní sestavě, svého soka porazili vysoko 7:1 po třetinách 1:0, 2:0, 4:1.
V bráně domácího Sokolova se představil vysoký gólman Patrik Nechvátal z Litvínova a byl důležitou postavou duelu. Stejně tak i představily i další posily a prakticky byly u všech gólů domácího týmu. Na straně Bíliny se pak představil i Tomáš Přeučil, jenž loni zahájil sezonu v Sokolově a také obránce Lukáš Brožovský a brankář Lukáš Melichar, kteří měli v minulé sezoně v Sokolově vyřízeny střídavé starty.

Zápas začal ve velkém tempu a obě mužstva velmi dobře bruslila. Baník se snažil svého soupeře dostat pod tlak, ale problémy dělala druhá pětka Bíliny, která tu sokolovskou zpočátku přehrávala. To se ale záhy změnilo a byla to právě druhá sokolovská pětka, která zaznamenala čtyři góly. První větší šanci si vypracoval Baník, ale Dobřemysl při přesilové hře Brzobohatého ani nadvakrát nepřekonal. To se podařilo až v čase 08:18. Kašpar u mantinelu dokázal udržet kotouč, vyslal na brankáře střelu backhandem, kterou Brzobohatý vyrazil a po několika odrazech Štěpán Csamango doklepl puk za brankovou čáru – 1:0. Zvýšit vedení mohl první útok ve 12. minutě. Na hráče dlouho zývala opuštěná brána, ale nepodařilo se prostřelit bránící hráče Bíliny. Na druhé straně musel několikrát podržet své spoluhráče Nechvátal, jenž vychytal několik po sobě jdoucích šancí Bíliny. A i díky Nechvátalovi vedl Baník po první třetině 1:0.

Ve druhé třetině se již projevila převaha Baníku. Ve 22. minutě vyhrál Vladislav Vrtek pro sebe buly, procpal se před brankáře a z dorážky zvýšil na 2:0. Po druhé brance se na ledě přiostřilo, Bílina měla výhodu několika přesilovek (i 5 na 3), ale Nechvátal čaroval a i hráči v poli svou obětavostí uchránili čisté konto. Naopak v oslabení ujel Dobřemysl, chytře zadovkou našel Soukupa, ale ten v nájezdu neuspěl. Ve 34. minutě stálo při domácích štěstí. Nechvátal totiž zachytil vypadnuvší puk až na brankové čáře. Na konci druhé třetiny měl výhodu dvojnásobné přesilovky také Baník a dokázal ji využít. Kocek přihrál na modrou na Jana Zmeškala, jenž propálil Brzobohatého potřetí – 3:0.

I třetí třetina se domácím divákům musela líbit. Hned na začátku třetího dějství, na úrovni modré čáry, vypálil Ladislav Boušek a nenápadná střela propadla Brzobohatému za jeho záda – 4:0. Po tomto gólu přepustil Brzobohatý místo Melicharovi. Ale i ten se musel pořádně otáčet. Nejprve po kombinaci druhého útoku zakončoval Sopr, následně neuspěl hostující Urban v nájezdu na Nechvátala, vzápětí přišla velká šance Pražáka v oslabení a hokej nahoru-dolů pokračoval. Bílina dokonce ve 45. minutě vstřelila gól, ale ten nebyl uznán pro kopnutí kotouče do brány. Melichar kapituloval poprvé ve 47. minutě. Vladislav Vrtek využil chyby v obraně hostů a svou druhou brankou zvýšil na 5:0. Poté se ke slovu dostala i Bílina. Hosté dokonale rozebrali sokolovskou obranu a Vladimír Machulda nedal přesouvajícímu se Nechvátalovi šanci – 5:1. Baník ale reagoval za dvacet vteřin. Dobřemysl zkušeně počkal na Romana Pražáka, který překonal Melichara – 6:1. A diváci se bavili… Navíc v 50. minutě ve vlastním oslabení přidal další gól Ladislav Boušek– 7:1.
Na ledě se také čím dál tím víc jiskřilo. Napětí pak ukončila potyčka hostujícího Nováka se Soukupem, ze které vyšel vítězně domácí borec. Poté se hra rozkouskovala, na obou stranách měli hráči ještě několik šancí, za Baník mohli svou třetí branku přidat Boušek i Vrtek, ale skóre se již neměnilo. Baník vstoupil do nové sezony výborně, porazil Bílinu 7:1.

Baník ve svém prvním zápase uspěl. Skvělý výkon podal nový brankář Nechvátal, v dobrém světle se ukázaly i ostatní posily. Oproti přípravným zápasům již lépe fungovala obranná hra a směrem dopředu se prosadily všechny tři pětky, včetně té třetí, která nedostala na ledě příliš prostoru (vzhledem k velkému množství vyloučení), ale podala také výborný výkon. Stínem utkání je zranění Romana Pražáka, který musel z utkání odstoupit deset minut před koncem.

K druhému kolu nové sezony zajíždí Baník ve středu do Prahy na led silné Kobry. Doma se sokolovští hokejisté představí v sobotu 22.9. od 17.30 hodin, kdy Baník v derby hostí Klášterec.