6.4. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Tomáš Vracovský: Soupeř je urputný

Po zásluze byl vyhlášen hráčem utkání. První gól sám vstřelil a vítěznou branku skvělou akcí připravil pro Tomáše Rohana. Tomáš Vracovský, jenž v průběhu sezony přišel z Klatov, letos za Baník zaznamenal již 28 gólů.

Tome, vybojované vítězství 3:2, jaký tedy zápas byl?

Bylo to těžké utkání, ale nakonec jsme ho zvládli dobře. Soupeř přijel velmi dobře zorganizován. Hrál do obrany a čekal na šance. Měli jsme více ze hry, celý zápas jsme dominovali, ale nedávali jsme góly. Naštěstí jsme dali aspoň tři a stačilo to.

Jak moc pomohl první gól, který jsi vstřelil ty?

Asi byl důležitý, spadlo to z nás a hráli jsme víc v klidu. Pak jsme přidali druhý, škoda, že jsme neproměnili víc šancí. Ale hlavně, že jsme vyhráli. Musíme ještě udělat tři zápasy, takže jdeme dál.

Gól, který jsi připravil pro Tomáše Rohana přišel asi v nejlepší možnou dobu. Do konce již nezbývalo mnoho času…

Určitě to přišlo v ideální čas. Jít s nimi do prodloužení, to by nás stálo akorát síly. Jsem rád, že jsme ten třetí gól dali těsně před koncem a vzali jsme si vítězství. Je to důležité, teď pojedeme k nim a budeme se snažit urvat další vítězství.

Jaký soupeř je? Jaké má kvality?

Mají hrozně vysoké hráče. Jsou zkušení a hrají velmi dobře do obrany. Brání jejich modrou čáru a jsou s nimi těžké osobní souboje. Takže to bude urputný soupeř a záleží na nás, jak se s tím popasujeme.