24.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Hokejisté Baníku Sokolov začali trénovat

První trénink na novou sezonu mají za sebou hokejisté Baníku Sokolov. Hráči měli dnes ráno sraz v šatně, kde je čekal úvodní proslov trenérů Tomáše Marišky a Václava Eismanna. Poté proběhla tréninková jednotka na umělé trávě před zimním stadionem.

„Hráčům jsme představili koncept letní přípravy a naše představy o fungování týmu. Věříme, že se nám budou vyhýbat zranění a příprava bude ze strany hráčů kvalitně odpracována,“ řekl Tomáš Mariška.

Tým čekají jednofázové tréninky zpočátku zaměřené na objem a vytrvalost. Součástí realizačního týmu bude kondiční trenérka Magdalena Magner, která působí také u juniorky Energie. „Trenérku budeme využívat při našich výjezdech do Karlových Varů, kde budeme pravidelně v úterý a ve čtvrtek kombinovat suchou část přípravy s pobytem na ledě,“ doplnil Václav Eismann.

Jedním z nejmladších členů hráčského kádru, který dnes zahájil letní přípravu, je Kryštof Bulka, jenž v Sokolově loni odehrál svoji první sezonu mezi dospělými. „Suchá příprava je všude náročná. Vím ale co mě čeká, protože je to hodně podobné přípravě, kterou jsme absolvovali vloni, nebo jsem v minulosti zažíval v juniorce. Pozitivní určitě bude část na ledě. Příprava tím bude pestřejší,“ řekl před prvním tréninkem Kryštof Bulka.