19.5. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Marek Brzobohatý: Na nové angažmá se těším

Baník posiluje na poli mládeže. Výraznou posilou do trenérského týmu je Marek Brzobohatý, který bude šéftrenérem pro žákovské kategorie.

Marku, vítáme Vás v klubu, můžete popsat svoji dosavadní karieru ať už hráčskou, tak trenérskou?

Hokej jsem začal hrát ve svých pěti letech v Sokolově, kde jsem hrál až do svých osmnácti let v extralize juniorů. Pak ještě byla nabídka hrát druhou ligu v Rokycanech na vojně, ale ze zdravotních důvodů jsem ji odmítl, následoval pětiletý půst a pak už jen Krajské přebory pro žízeň. Trenérskou činnost jsem započal od roku 2006 v Tachově, kde jsem postupně trénoval od žáčků až po chlapy a v roce 2009 jsem se stal hlavním trenérem tohoto klubu. Od roku 2012 se věnuji Karlovarským výběrům.

Jak se přesun do Sokolova uskutečnil?

Celkem jednoduše. Potřeboval jsem nový trenérský impuls a zmínil jsem se před Petrem Holejšovským, se kterým mám kamarádský vztah. Ten mi bez váhání nabídl možnost trénovat zde v Sokolově od nadcházející sezóny.

Jak se na nove angažmá těšíte?

Jak už jsem v předchozí otázce řekl, potřeboval jsem změnu, protože v Tachově jsem působil 13 sezón a už to bylo hodně monotónní. V průběhu posledních let byly nabídky jít trénovat někam jinam, ale žádná mě nezaujala tak, jako zde v Sokolově, proto se na nové angažmá těším.

Co bude Vaší náplní práce, které týmy budete trenérsky zajištovat?

Mou náplní bude dohled nad všemi žákovskými kategoriemi a spolu s trenérem Nečem povedeme 6. až 9. třídu. Zápasově povedu 6. a 8. třídu. Dále se budu podílet na rozvoji klubu, abychom se stali kvalitním mládežnickým celkem, který se bude snažit vybojovat v budoucnu extraligu dorostu.

Jaký jste typ trenéra a na co se mohou Vaši svěřenci těšit?

Jsem přísný trenér, který má rád disciplínu a respekt jeden k druhému, a to budu vyžadovat od svých svěřenců. Na oplátku ode mně budou mít určitou volnost v hrách, aby se jednotlivé osobnosti rozvíjeli v kolektivu a charakterově se zocelovali.

Jaké budou Vaše cíle v následující sezoně?

Můj základní cíl je pomoc s nastartováním žákovské ligy a důstojné prezentování v těchto soutěží naším klubem a vzájemná komunikace mezi trenéry od páté třídy až do dorostu.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří…