Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
21.5. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
A-tým zahájil letní přípravu

V počtu 20 hráčů zahájili letní přípravu prvoligoví hokejisté HC Baník Sokolov.

Petr Holejšovský, asistent trenéra Karla Mlejnka, na prvním srazu postrádal Tomáše Kvapila, který se zapojí do přípravy příští týden a Tomáše Vracovského, jenž skládá maturitní zkoušku. Naopak nechyběl navrátilec z Jihlavy Martin Osmík.

Oproti minulé sezoně chybí i již avizovaní Tomáš Závorka a Vojtěch Šik. Pokračovat nebudou ani Petr Hruška, Ondřej Pajk a Martin Trapl. Adam Rulík se pak v současné době připravuje s extraligovými Karlovými Vary. Jinak kádr z úspěšné loňské sezony zůstal zachován.

Individuálně se zatím budou připravovat Patrik Kadeřávek, Pavel Kuběna, Lubomír Kovařík a Martin Čurda. Ti se k týmu připojí v červnu na ledě při try-outu, kde budou zkoušeni i další noví hráči.

S Litvínovem se pak připravují Jan Bečvář a Josef Stříbrný, kteří se tak k týmu připojí později, stejně tak jako brankáři Jakub Kašpar a Ondřej Kuchař, kteří trénují v Karlových Varech a v Baníku budou od 22.7.

S mužstvem nově trénují i karlovarští junioři Daniel Zavřel a Radek Prošek. Ze sokolovské juniorky jsou pak v přípravě Patrik Kursa, Jan Petrov a Michal Fečo. Klub bude mít možnost dále využít hráčů z Karlových Varů, kteří budou mimo sestavu.

Během letní přípravy budou hráči využívat multifunkčního hřiště na Baníku, posilovny na Baníku, a fitcentra Ural. Od 10.6. do 14.6. pak hráčům přípravu zpestří tréninky na ledové ploše v rámci try-outu. Letní příprava potrvá do pátku 28.6.2019.

„Kondiční připravenost hráče je povinností každého hokejisty a je to to nejmenší, co hráč pro sebe má udělat,“ říká k letní přípravě Karel Mlejnek.

Aktuální kádr, který se připravuje: D. Fečo – Přindiš, Michálek, Vodička, Kvapil, Tomeček, Přibyl, Zavřel, Bernáth, Kursa – D. Hruška, T. Rohan, Zadražil, J. Vrána, Čejka, Osmík, Hotěk, Švec, Vracovský, J. Petrov, M. Fečo, Prošek

K. Vary : J. Kašpar, Kuchař

Litvínov : Stříbrný, Bečvář

Individuální příprava: Kadeřávek, Kuběna, Kovařík, Čurda

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov