Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
23.5. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baníkovci podpořili akci Daruj život

Daruj život. To byla akce, která se v sobotu uskutečnila v loketském amfiteátru. A tuto akci podpořili mimo jiné i hokejisté Baníku.

Náš partner Vlny Music Agency o víkendu uspořádal další z mnoha koncertů. V malebném prostředí loketského amfiteátru se tentokrát představili Support Lesbiens, Xindl X, Michal Hrůza či Kapitán Demo. Jiný rozměr však koncertu dodala možnost vstoupit do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

Český registr dárců krvetvorných buněk vznikl v roce 1991 v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a je zapojen do sítě více než 60 registrů po celém světě. Mezi hlavní činnosti registru patří nábor nových dárců, jejich evidence a vyhledávání vhodných dárců nebo štěpů pupečníkové krve pro české i zahraniční pacienty. Registr eviduje a vyhledává potenciální dárce pro české i zahraniční pacienty na základě testů známých jako "typizace HLA". Human Leukocyte Antigen je systém dědičných znaků na bílých krvinkách, který je velmi různorodý a zásadně ovlivňuje vzájemnou snášenlivost transplantovaných buněk a organismu nemocného. Registr je mezinárodně propojen s dalšími registry, což umožňuje vyhledávat dárce na celém světě. Vhodný dárce se zpravidla nejprve hledá v úzké rodině, největší pravděpodobnost shody je mezi sourozenci. V případě, že se dárce v rodině nenajde, začíná se vyhledávat mezi nepříbuznými dárci v databázi registru. Proto je nutné počet dárců v databázi registru neustále doplňovat o nové, zdravé a mladé lidi.

A registr dárců v sobotu rozšířili i baníkovci. Někteří bohužel kvůli přísným podmínkám o tuto možnost přišli, třeba asistent trenéra Petr Holejšovský těsně nesplnil věkovou hranici, ale například Matěj Zadražil nebo Michael Čejka byli do registru dárců přijati.

A do registru dárců může vstoupit každý, kdo splní následující podmínky:

- věk 18-40 let, do 41. narozenin (evidence v databázi registru do 55 let věku dárce)

- hmotnost více než 50 kg

- zdravotní pojištění platné v ČR

- dobrý zdravotní stav (žádné závažné onemocnění - ani v minulosti)

- bez trvalé medikace a léčby (výjimkou je antikoncepce)

- ochota podstoupit odběry krve a případná další vyšetření

- ochota věnovat svůj čas a pohodlí

- ochota pomoci jakémukoliv pacientovi nejen z ČR, ale i ze zahraničí

Dárcovství krvetvorných buněk je dobrovolné, bezplatné a anonymní!

Dárce do registru vstupuje s plným vědomím, že je k dispozici pro všechny pacienty, kteří potřebují transplantaci kostní dřeně na celém světě!!!

Sobotní akce se zúčastnili i hokejisté HC Energie Karlovy Vary a jsme rádi, že i my můžeme pomoct tímto směrem.

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov