18.6. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Ročníky 2007 a 2008 mají po soustředění

Hokejisté HC Baník Sokolov ročníku 2007 a 2008 se zúčastnily v termínu od 7. - 9.6. letního soustředění na Božím Daru v apartmánu Engadin.

Cílem tohoto soustředění, bylo zpestřit letní přípravu o tréninky na sjezdovce, které sice nebyly oblíbené, ale za to klukům hodně daly. Dále byly tréninky zaměřeny na techniku hole a všeobecný rozvoj pohybového aparátu. „Poslední věcí, kterou jsme chtěli ukázat dětem je, že lze vydržet celý den bez telefonu a vyplnit volné chvíle sportovními hrami, bez zásahu dospělých. V praxi to znamenalo jen jediné, hráči šli ven na hřiště a hráli hodinu co chtěli, podmínka byla aktivita, nic víc. Někteří šli hrát fotbal, jiný hokejbal, příp. vybíjenou. Musím všechny hráče pochválit, protože každý si našel zábavu a byl aktivní a hodina tak utekla, že ani nechtěli skončit,“ říká směrem k jedné z činností trenér Marek Brzobohatý.

Žáci Baníku absolvovali soustředění v malebném prostředí Božího Daru a mohli využívat zázemí útulných apartmánů Engadin, partnera Baníku. „Touto cestou bych chtěl poděkovat majiteli a provozovateli apartmánu ENGADIN za možnost zorganizovat toto soustředění v jejich prostorách. Dále velký dík, patří všem rodičům, že umožnili klukům toto náročné soustředění absolvovat a v neposlední řadě vedení klubu HC Baník Sokolov za to, že domluvilo toto soustředění jako bezplatné,“ děkuje Marek Brzobohatý.