Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
9.7. 2019 | A-tým | Ondřej Mach | Převzato: hokej.cz
TOP 10 momentů 2. ligy

TOP 10 momentů druholigového ročníku. Na co se bude vzpomínat?

Uplynulá sezona druhé ligy nabídla množství zajímavých okamžiků. Které byly ty nejvýraznější?

Postup Sokolova
Dvaadvacet let. Tak dlouho čekali hokejisté Baníku na účast v první lize. Tým pod vedením trenéra Karla Mlejnka suverénně prošel základní částí, zvládl náročné play off i superfinále a mohl slavit. Sokolov hnala působivá divácká kulisa, osobnosti na ledě nebo profesionální fungování klubu. I proto se povedlo postoupit.

Fantom Bříška
Nebývá pravidlem, aby hráč rok co rok posouval svoje osobní maxima.
Kamilu Bříškovi se to letos znovu podařilo. Třicetiletý útočník v 36 zápasech nasbíral těžko uvěřitelných 72 bodů a s přehledem opanoval kanadské bodování soutěže. Od nové sezony uvidíme Bříšku v dresu Kobry Praha, kam se po deseti letech v Jablonci rozhodl přestoupit.

Vrchlabské posily
Ta zpráva v lednu způsobila velký rozruch. Ambiciózní Vrchlabí získalo dvojici hvězdných veteránů:
Jaroslava Bednáře a Jaroslava Hlinku. Hlinka před svým comebackem do Sparty stihl osm utkání a zapsal sedm bodů (1+6). Bednář dohromady odehrál 19 duelů a zaznamenal skvělých 25 bodů (7+18). Na postup to však nestačilo, Stadion ve finále nestačil na Sokolov.

Vánoční dresy Tábora
Speciální dresy tento rok představilo několik prvoligových klubů nebo extraligový Hradec Králové. Pozadu nezůstali ani v Táboře, kde v rámci charitativní akce mužstvo nastoupilo ve vánočních dresech proti Valašskému Meziříčí. Podepsané dresy šly do aukce, kde si je mohli zakoupit fanoušci. Vyvolávací cena byla sedm set korun.

Otec a syn v jednom útoku
Velký sen si v minulé sezoně splnili Milan Čejka a jeho syn Michael. Oba hokejisté v den Čejkových padesátých narozenin společně symbolicky odehráli jedno střídání. Sokolovská legenda dres Baníku oblékla po dlouhých čtrnácti letech. Skvělá tečka za bohatou sportovní kariérou.

Horor juniora Čecha
I ve druhé lize byl k vidění okamžik, při kterém šel hokej stranou. V zápase mezi David Servisem a Žďárem nad Sázavou byl po tvrdém faulu u mantinelu 20 minut v bezvědomí útočník hostí Štěpán Čech. Osmnáctiletý junior dal před zraněním dvě premiérové branky mezi muži, vyšetření v nemocnici neodhalila kromě otřesu mozku žádná další poranění. Čech se na led vrátil po třech týdnech.

Finálová kontumace
Superfinále mezi Sokolovem a Moravskými Budějovicemi mělo nečekaný konec. První tři duely série byly kvůli neoprávněným startům brankáře Davida Vacka zkontumovány. Baník tak oslavil předčasný postup.

Druholigové osobnosti
Ve třetí nejvyšší soutěži si loni zahrála i řada osobností. Veteráni v dresu Vrchlabí už byli zmíněni výše, ale co takový Karel Plášek v Šumperku? David Hruška a Tomáš Závorka v Sokolově? Nebo trutnovští  Jaroslav Kalla a Vojtěch Kubinčák, hráči s více než 600 starty v extralize? Dále zaujal třeba jablonecký Tomáš Plíhal nebo žďárský Martin Lojek.

Sestup Pelhřimova
Nepovedenou sezonu odehráli pelhřimovští Lední Medvdi, na jejímž konci je čekal sestup z druhé ligy. Pelhřimov byl už v základní části nejhorším mužstvem a setrvání v soutěži nedokázal potvrdit ani v sérii o udržení. Proti Letňanům prohrál všechna tři utkání a příští rok bude hrát krajskou ligu.

Skvělý ročník Žihadel
Moravské Budějovice za sebou mají i přes hořkou finálovou kontumaci úctyhodný rok. Ve skupině Jih skončily na slušném třetím místě, pak ale předvedly impozantní jízdu vyřazovací části, která se zastavila až v superfinále. Klub i přes problémy a odchod hlavního mecenáše zůstává ve druhé lize - díky spolupráci se Znojmem.
Tréninky 18. 11. 2019 - 24. 11. 2019
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Tréninky 11. 11. - 17. 11.
Zápasy - VENKU
Zápasy - DOMA

Odkaz
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde