17.9. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci litují těsné porážky, ve středu chtějí body

Poslední cestu do Vsetína absolvoval Baník v roce 1993. Tehdy se baníkovci vraceli domů s pořádným přídělem. Sokolov na ledě Valachů tenkrát prohrál 11:0. Včera se Baník ze Vsetína, po 26 letech, vracel s porážkou znovu. Možná ale byla ještě bolestivější. Domácí sice byli o něco lepší, ale sokolovští hokejisté bojovali, dřeli, přesto se bodů nedočkali. První vítězství v sezoně, poměrem 3:2, zaznamenal Vsetín.

Hrát na Lapači je pro každého hokejistu svátkem. Vsetín byl v devadesátých letech a na přelomu tisíciletí fenoménem. Na stadionu na každého dýchne typická vsetínská atmosféra. Přesto pro dva hráče Baníku byl včerejší zápas o něco specifičtější. Lubomír Kovařík, původem z Uherského Ostrohu, je odchovancem zlínského hokeje. A tento klub působí ve Vsetíně jako červený šátek na býka. Přesto Lubomír Kovařík byl v tomto ohledu v klidu. „Při příjezdu mi proběhly nějaké vzpomínky hlavou. Ale teď už to není specifické. Samozřejmě, dřív to byly bitvy, ale teď už beru Vsetín jako normálního soupeře,“nedělá rozdíly sokolovský bojovník. To Jakub Vrána je odchovancem karlovarského hokeje, přesto si za Vsetín i krátce zahrál, když během působení v Hodoníně nastoupil za Valachy ve 4 utkáních. „Vzpomínám na to v dobrém, byla to skvělá zkušenost, skvělá parta. I když jsem tam strávil jen pár zápasů, tak to hodnotím pozitivně,“ vzpomíná Jakub Vrána a pokračuje. „V zápase jsem na to vůbec nemyslel. Jak je známo, je zde parádní atmosféra. Rozhodně však nechci zapomenout na naše fanoušky, kteří nás přijeli podpořit takovou dálku. Štve nás, že jsme tu pro ně neurvali žádné body, byly opravdu blízko,“ lituje sokolovský útočník.

A skutečně. Baník všechny tři dosavadní zápasy prohrál, přesto ve všech zápasech dokázal, že se bude moct měřit s kýmkoliv. Chomutov, Poruba či Vsetín by totiž měli patřit ke špičce Chance ligy. Ale hráči po porážce ve Vsetíně samozřejmě byli zklamaní. „Jeli jsme s jednoznačným cílem pro 3 body. Bohužel jsme prohráli, takže se to špatně hodnotí. Nezbývá než dál tvrdě makat a jít za tím,“říká odhodlaně Lubomír Kovařík. Zklamaný byl i jeho kolega z útoku Jakub Vrána. „Zápas se mi hodnotí těžce. Body byly, stejně jako v předešlých dvou zápasech hodně blízko, bohužel to opět nevyšlo. Myslím, že jsme odehráli dobré utkání a dost jsme potrápili, troufám si říct jednoho z favoritů soutěže. Potřebujeme už ale sbírat body,“je si vědom Jakub Vrána.

Baníkovci dorazili ze Vsetína okolo čtvrté hodiny ranní. Dopoledne je čeká trénink a zítra již další zápas. Z druhého konce republiky tentokrát přijede Frýdek-Místek. Utkání začne ve středu v 18:00.