5.10. 2019 | A-tým | Redakce
Dalším soupeřem je Ústí nad Labem

Vážení hokejoví příznivci, je tu opět sobota a ta je vyhrazena zápasům Chance ligy. Baník Sokolov se vydá do Ústí nad Labem, kde po velmi povedeném domácím představení s Kadaní bude chtít vybojovat další body.

S ústeckým Slovanem máme shodně bodů, je tedy naším sousedem v tabulce, po středeční výhře jsme ho o skóre přeskočili. Obě mužstva se utkala už v předsezonní přípravě, výsledek 4:0 byl příznivý pro naše borce. Ovšem, přípravné zápasy s těmi soutěžními nelze povětšinou plausibilně srovnávat.

Ústí v dosavadním průběhu sezony zvítězilo jen v prvním kole na ledě pražské Slavie a v předposledním kole doma proti Frýdku-Místku. Díky spolupráci s extraligovým Kladnem patří mezi ústecké opory zejména hráči širšího kádru Rytířů, ať už je to gólman Brízgala nebo produktivní útočník Melka. Nestorem v týmu Slovanu je 42letý Jaroslav Roubík. Za pozornost stojí, že střídavé starty do Ústí má vyřízené i Jaromír Jágr, ale je velmi nepravděpodobné, že by se v sobotním zápase objevil na ledě.

Sokolovskou stopu najdeme hlavně v podobě účinkování Petra Přindiše v sezoně 2016/17, kdy si svými výkony získal na svou stranu přízeň mnoha ústeckých fandů. V sezoně 2017/18 si pak za prvoligové Ústí zahrál krátce i Pavel Kuběna. Naopak v ústeckém dresu pojí minulost se Sokolovem Tomáše Vildumetze, který v Baníku působil v mládežnických týmech.

Náš A -tým bude jistě chtít potvrdit středeční výhru z domácího kluziště a odskočit Slovanu v tabulce. Věříme, že do útrob ústeckého zimáku najde cestu i početná skupina sokolovských fanoušků a budou pro baníkovce důležitou podporou. Vy ostatní, co se zápasu přímo nezúčastníte, vyhraďte si ve svém sobotním programu čas od 16.00, kdy zápas začíná, abyste mohli prožívat další vzrušující zápas sokolovské party.