14.10. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Při duelu s Duklou se vybralo téměř čtyřicet tisíc

Duel Baníku s Jihlavou nebyl jen dalším dílem v mozaice Chance ligy. Toto utkání také pomáhalo.

Huntingtonova choroba – neurodegenerativní genetické onemocnění, při kterém dochází k postupnému poškozování nervové tkáně, kdy je velká pravděpodobnost přenosu z rodiče na dítě. Neléčitelné onemocnění, kdy postupně dochází ke ztrátě funkční samostatnosti a k patrné celkové demenci, se projevuje nejen na samotném pacientovi, ale také na jeho rodině.

A právě proto vznikla Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, která vytvořila podpůrný a vzdělávací program na pomoc a podporu pacientům, a právě i jejich rodinám.

HC Baník Sokolov si tento projekt vybral jako další z řady subjektů, které podpořil. A podařilo se vybrat velmi pěknou částku. Výtěžkem z části vstupného, prodeje puků do přestávkové soutěže, sbírkou ve fanshopu a z velké části také díky příspěvku A-týmu, realizačního týmu a managementu jsme na podporu Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě vybrali 39513 Kč. Všem, kteří přispěli, děkujeme!

Více o Huntingtonově chorobě i Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě se dozvíte na stránkách www.huntington.cz.

Více informací získáte i ZDE – článek z Hospodářské komory.

Přispět můžete i na účet společnosti. Číslo účtu je 1543349/0800.