14.10. 2019 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Při duelu s Duklou se vybralo téměř čtyřicet tisíc

Duel Baníku s Jihlavou nebyl jen dalším dílem v mozaice Chance ligy. Toto utkání také pomáhalo.

Huntingtonova choroba – neurodegenerativní genetické onemocnění, při kterém dochází k postupnému poškozování nervové tkáně, kdy je velká pravděpodobnost přenosu z rodiče na dítě. Neléčitelné onemocnění, kdy postupně dochází ke ztrátě funkční samostatnosti a k patrné celkové demenci, se projevuje nejen na samotném pacientovi, ale také na jeho rodině.

A právě proto vznikla Společnost pro pomoc při Huntingtonově chorobě, která vytvořila podpůrný a vzdělávací program na pomoc a podporu pacientům, a právě i jejich rodinám.

HC Baník Sokolov si tento projekt vybral jako další z řady subjektů, které podpořil. A podařilo se vybrat velmi pěknou částku. Výtěžkem z části vstupného, prodeje puků do přestávkové soutěže, sbírkou ve fanshopu a z velké části také díky příspěvku A-týmu, realizačního týmu a managementu jsme na podporu Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě vybrali 39513 Kč. Všem, kteří přispěli, děkujeme!

Více o Huntingtonově chorobě i Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě se dozvíte na stránkách www.huntington.cz.

Více informací získáte i ZDE – článek z Hospodářské komory.

Přispět můžete i na účet společnosti. Číslo účtu je 1543349/0800.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.