19.10. 2019 | A-tým | Redakce
Baník dnes hostí Zubry, béčko Cheb

Je tu sobota 19.října a to znamená, že svátek slaví nejen všechny dívky a ženy jménem Michaela, ale hlavně, že hokejová Chance liga uzavírá první čtvrtinu dlouhodobé soutěže a v tomto 15.kole vyzve Baník na domácím kluzišti soupeře z Hané, tým HC Zubr Přerov.

Před necelými pěti lety zkřížili Sokolovští s tímto mužstvem hokejové zbraně naposledy, jednalo se o barážová střetnutí o postup do 1.ligy, kdy tehdy našim borcům chybělo jen 10 minut k tomu, aby už tehdy postup mohli slavit. Nakonec se radovali přerovští a od té doby patří mezi týmy hrající pravidelně v první polovině tabulky. Nejinak je tomu i letos, zatím Zubrům patří 4.příčka.

Dne 10. 4. 2015 nastoupil Baník v této sestavě:

Hruška P. (Honzík) - Rohan M., Šik, Přindiš, Jeník, Schusser, Troška, Novák O., Kvapil -

Csamangó, Dobřemysl "C", Kuběna "A", Vrána, Flek, Vaněk, Sýkora, Švec, Tvrdek, Říha, Půlpán A., Račanský "A". Trenéři: Mikuláš Antonik, Jan Michna

Nejproduktivnějším hráčem soupeře je nestárnoucí Roman Pšurný (9+6), i gólmanské dvojici se daří, jak Michael Petrásek, tak Lukáš Klimeš mají procento úspěšnosti přes 92%. V týmu působí i mladý obránce Martin Weinhold, který si připsal v minulosti starty i za Sokolov, v našem týmu naopak hraje Lubomír Kovařík, jenž za Přerov nastupoval a odehrál zde jedno utkání i v minulé sezoně. V Přerově pak nastupoval i Petr Přindiš, a to v sezoně 2015/2016. V současném kádru Sokolova je ještě pár hokejistů, kteří na vlastní kůži zažili ona tehdy barážová klání s Přerovem, kdy Baník sice vyhrál a následně prohrál až na nájezdy, přesto to na postup nestačilo.

Spolu s vámi všemi fanoušky věříme, že naše hokejisty nabudí i tato vzpomínky a těžkému protivníkovi z Přerova ukážeme, kdo je na sokolovském zimním stadionu doma.

Tehdejší boje pamatují například i Ivan Říha, anebo v současné době chebští hráči Petr Račanský s Davidem Troškou, kteří dnes změří síly v derby, které se od 13:15 odehraje na sokolovském zimním stadionu jako předzápas dnešního duelu.

Ale zpátky k A-týmům…

Poslední prvoligové utkání mezi Baníkem Sokolov a Přerovem se hrálo na sokolovském zimním stadionu na jaře 1997. Baník před 1400 diváky ovládl první třetinu po gólech Vogeltanze, Šindeláře a dvou trefách Milana Čejky 4:1. Druhou dvacetiminutovku ale prohrál 0:2 a ve třetí třetině se hostům podařilo dokonce srovnat na konečných 4:4.

Zajímavostí duelu byl fakt, že Přerovští přicestovali pouze se čtyřmi obránci. V sokolovském dresu potom odehrál polovinu utkání dnešní asistent u A - týmu, a tehdejší junior, Petr Holejšovský.

Baník nastoupil v sestavě Kněžický - Rampa, Mudra, Baďouček, Bobenič (31. Paveza), Dlouhý, Rybář - Čejka, Veverka, Polesný - Kajer, Šimek (31. Zubanič), Kormunda (31. Holejšovský) - Sopr, Vogeltanz, Šindelář.

A jak si sokolovští hokejisté povedou dnes? Přijďte Baník podpořit v co nejhojnějším počtu, zápas začíná úvodním buly v 17.00 hod.