29.10. 2019 | Projekty | Tomáš Bouda
První část Life skills za námi

Hokej není jen o tréninkách a zápasech. V HC Baník Sokolov klademe důraz i na vzdělání mládežnických hráčů, a především naším cílem je, aby z hráčů vyrůstali kvalitní lidi. I proto vznikl projekt Life sklils, který má za úkol přiblížit mládežníkům důležité oblasti života bez bruslí.

V minulých dvou týdnech se v útulných prostorách zimního stadionu uskutečnily tři přednášky, které měly mladým hráčům pomoct, jak plánovat svůj volný čas a také jak zlepšit své studijní dovednosti. Přednášející byla Mgr. Alena Šnicerová, která působí jako učitelka na 3. ZŠ a ke sportu má velmi blízko. Sama paní Šnicerová hrála vrcholově volejbal, dcera Markéta hraje v žácích Baníku a manžel pak nastupuje za Starou gardu Baníku.

Ale že by se sokolovská mládež trápila po škole dalším hodinovým výkladem? Ani náhodou. Žáci z kategorií U10 – U15 absolvovali příjemnou hodinkou workshopem. Při něm byli baníkovci zapojeni po celou dobu do dění, odpovídali na otázky a postupnou cestou byli směřováni k tomu, aby si došli k výstupu, který jim může pomoct, tak aby kromě hokeje zvládali i další činnosti. Hráči dostali odpovědi na to, kdy je nejlepší se učit, v jakých formách a také jak se nerozptylovat.

Paní učitelka některé z hokejistů velmi dobře zná, po celou dobu přednášek udržovala s malými hráči přátelský vztah, a tak nebylo těžké, aby se baníkovci přiznávali ke svým nešvarům, jakými jsou například mobil, televize a další „žrouti času“.

Velmi přínosná pak byla ukázka pomocníků při učení, ať již to byli mnemotechnické pomůcky, zkratky, či například vymyšlený příběh, který pomůže mladým hokejistům si zapamatovat důležité věci. Nejstarší kategorie si pak i vyzkoušela, jak si zapamatovat jména lidí dle jejich tváře. Soutěživost mezi hráči pak byla znát i během těchto cvičení a malí baníkovci rozhodně ukázali, že je v jejich silách podávat nejen dobré výkony na ledě, ale také při učení.

Baníkovcům utekla hodinka o time managementu a studijních dovednostech velmi rychle, ale bylo na našich mládežnicích znát, že si z přednášky rozhodně odnášejí poznatky, které se budou snažit využít.

První část z projektu Life sklil neabsolvovali hráči z povinnosti, ale workshop byl pro ně velmi zábavný. A Baník v tomto bude pokračovat. Dalším přednášejícím bude Roman Staša, bývalý mládežnický reprezentant, v současnosti osobní hokejový trenér, který svůj poutavý příběh vyprávěl v projektu Bez frází. Ten bude mít přednášky na téma vyjednávání a regulace emocí. Ale mezitím čeká na sokolovskou mládež další projekt a tím je „Patron týmu“, kdy hráči A-týmu zasáhnou s mládeží do tréninku na ledě, na suchu, budou moct spolu debatovat a prvoligoví hráči se objeví i na lavičce během zápasů mládeže.

V brzké době Vám také představíme Mgr. Alenu Šnicerovou a přineseme i ohlasy samotných aktérů přednášky na téma Time management a studijní dovednosti.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.