30.11. 2019 | A-tým | Redakce
Dvojnásobný mistr míří do Sokolova

Máme tu opět víkend a s ním i sobotní 27.kolo Chance ligy. Na náš sokolovský led zavítá po dlouhých letech mužstvo HC Slavia Praha.

Borci z Edenu se nacházejí v tabulce na 8.miste s šestibodovým náskokem na devátou Jihlavu, bojují tedy urputně o postup do play-off a každý získaný bod se jim hodí. Ovšem ani náš Baník nerozdává body bez boje a na domácím ledě před bouřlivou kulisou jistě bude svým výkonem slavistům zle zatápět, navíc jim za prohru 0:4 z prvního vzájemného zápasu v Edenu máme hodně co vracet.

Jak už jsme uváděli v preview tehdy, mužstvo Slavie kombinuje ve své sestavě dravé mládí na jedné straně, obrovskou, mnohdy i extraligovou, či dokonce reprezentační zkušenost na straně druhé. Rovněž sází na své odchovance a hráče, kteří si během své kariéry vytvořili ke klubu blízký vztah.

V obraně tvrdí muziku hrající klubová ikona Jan Novák, který je s 11 kanadskými body nejproduktivnějším bekem Slavie, v útoku pak soupeřovi brankáře nejčastěji dokázali pokořit Tomáš Šmerha s 25 body a Petr Vampola s body 22. O tom, že Slavia to s bojem o první osmičku myslí vážně, svědčí i fakt, že nedávno do týmu přibyly posily, známá extraligová jména, do obrany zkušený Jiří Kučný, do útoku Dominik Pacovský. Pojďme se tedy těšit na krásný souboj na ledě a fanděme ze všech sil, ať tři body zůstanou u nás v Sokolově.

Baník už několikrát v sezóně dokázal, že zejména v domácím prostředí se dokáže silným soupeřům bez bázně postavit a srdnatě bojovat o vítězství. Sobotní utkání začíná úvodním buly tradičně už v 17:00. Těšíme se na vás.