26.1. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Kádr Baníku opouštějí tři hráči

Před uzávěrkou přestupů dochází ke změnám mezi brankáři i na postech útočníků.

Střídavé starty byly ukončeny brankáři Radkovi Haasovi z Mladé Boleslavi a tento mladý gólman bude nově působit v prvoligovém Prostějově. V Sokolově odchytal Radek Haas šest utkání. „Mateřský klub se dohodl na možnosti vytížení Radka v Prostějově, čemuž jsme vyhověli. Radek je mladý, perspektivní gólman, který potřebuje ve svém věku vytížení,“ uvedl Karel Mlejnek, sportovní manažer a trenér A-týmu.

Do druholigového Mostu pak byl uvolněn Pavel Kuběna, který bude mít do Sokolova možnost střídavých startů. Pavel Kuběna nastupuje v Sokolově sedmou sezonu. Odehrál zde 211 zápasů s bilancí 78 gólů a 102 asistencí a byl členem týmu, který postoupil do první ligy. V loňském ročníku zaznamenal Pavel 48 kanadských bodů a byl jedním z tahounů týmu. V letošním ročníku jednatřicetiletý útočník odehrál 41 zápasů a připsal si sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence.

Do konce sezony byl pak uvolněn do Ústí nad Labem další útočník Lubomír Kovařík. Šestadvacetiletý odchovanec Zlína přišel do Sokolova před sezonou 2018/2019 a byl jedním ze strůjců postupu Baníku do Chance ligy. Především památná série s Vrchlabím patřila právě tomuto bojovníkovi. Celkem odehrál Lubomír Kovařík za Baník 80 zápasů a připsal si 28 gólů a 29 asistencí. V letošním ročníku pak byla bilance Lubomíra Kovaříka 35 zápasů, 4 góly a 4 asistence.

„Oběma opravdu hluboce za celý klub děkuji za odvedenou práci, za obrovský podíl na historickém postupu. V letošní sezoně jsme však od obou čekali vyšší výkonnost. Nakonec jsme se rozhodli pro jejich uvolnění, když se tato možnost naskytla,“ vyjádřil se ke změnám v útočných řadách Karel Mlejnek.