2.2. 2020 | Projekty | Matěj Hodoval
V Sokolově se uskutečnil druhý díl projektu Life Skills

Mládežnické kategorie Baníku od U12 výše měly 30. a 31. ledna možnost zúčastnit se semináře Life Skills. Do Sokolova přijel přednášet bývalý mládežnický reprezentant a současný trenér mládeže Roman Staša.

Life Skills je projekt sportovního manažera Baníku Karla Mlejnka, jenž by měl pomoci mladým hokejistům v postupu nejen hokejové kariéry.

Celkově druhý díl této akce se na našem zimním stadionu uskutečnil koncem ledna. Sokolovská mládež od kategorie U12 až po juniory si nejprve vyslechla přednášku od bývalého hokejisty a nyní mládežnického trenéra Romana Staši, kterého doplnila výživová poradkyně Štěpánka Pflegerová.

Naděje Baníku slyšeli příběh Romana Staši. Ten jim za pomoci svých vlastních zkušeností vyprávěl, že pro úspěch v ledním hokeji je nutné mnohé obětovat a zároveň, že v dnešní době mají velké možnosti a v případě potřeby se mohou ptám lidí kolem sebe.

Na zmíněnou část navázala Štěpánka Pflegerová, ta mládež seznámila s ideálním jídelníčkem a oba přednášející se shodli, že správná strava je klíčem k úspěchu nejen během kariéry, ale taktéž po ní.

Přednášky kategoriím U12 a U13 rovněž zahrnovaly povídání pro rodiče.

„Jen se snažím klukům přiblížit svůj hokejový život a ukázat jim, jak se to dá občas zpackat. Myslím si, že to je to nejlepší, co ti kluci mohou slyšet a vidět. Na vlastní oči kluka, který hrál v mládežnické reprezentaci a nějakou šanci měl, ale sám si to pokazil,“ nastínil svůj životní příběh Roman Staša.

Některé sokolovské mládežnické týmy si navíc vyzkoušely, jak obstojí při tréninku, kde budou úplně bez dozoru trenérů. Sám Roman Staša byl s výsledkem experimentu nadmíru spokojen.

„Hodně jsem nad tím projektem přemýšlel. Představil jsem si sebe ve čtrnácti letech, jak mi někdo povídá, co mám jíst, co mám dělat, že mám dostatečně spát a že toto všechno může ovlivnit můj sportovní výkon. V tu dobu bych mu asi řekl, že se úplně zbláznil. Ale ti kluci jsou pokornější, než jsem byl já, za což si jich osobně vážím. Hodně mě to překvapilo,“ chválil své posluchače Staša.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.