5.2. 2020 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Ve Sluníčkově byl předán šek Ondráškovi

Ve středu 4.2. se v Dětské herně Sluníčkov uskutečnilo předání šeku z výtěžku tomboly z prosincového utkání s Frýdkem-Místkem.

31.088 Kč. Přesně tolik se sešlo z výtěžku předvánoční tomboly. K tomu se přidalo 25.000 Kč ze sbírky v klubu, a tak mezi Danielku a Ondráška se dělí celkem 56.088 Kč. Na úterý 4. 2. bylo naplánováno setkání obou rodin a předání šeku na pomoc oběma zdravotně postiženým dětem.

Bohužel Danielka se na poslední chvíli nevyhnula viróze, a tak se předání šeku na druhou polovinu výtěžku uskuteční v náhradním termínu. Do dětské herny Sluníčkov, která byla partnerem tomboly a je jedním z marketingových partnerů klubu, tak dorazil pouze Ondrášek Minařík spolu s rodiči a sestřičkami.

Ondrášek je osmiletý chlapeček z Chodova, který se narodil jako zdravé miminko. V půl roce však onemocněl zánětem mozku a úplně se jemu i celé rodině změnil život. Po více než měsíčním pobytu v nemocnici si rodiče domů přivezli „ležáčka“. Následkem této smrtelné nemoci trpí Ondrášek psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, dětským autismem a ADHD, svalovou hypotonií. Ondrášek dosud nemluví, jen vokalizuje, je plně v plenkách a trpí spánkovou poruchou. Bez opory je schopen ujít cca 80 metrů a životem ho bohužel provází trvalý neklid. Je na úrovni ročního dítěte.

Od začátku svého onemocnění Ondrášek rehabilituje a jeho stav se díky tomu zlepšuje. Ondrášek se naučil chodit a vrátil se mu polykací reflex. Nedokáže však porozumět svým pocitům a neumí s nimi pracovat. Proto se strašně trápí. Zdraví se mu již nevrátí, ale jeho nejbližší se snaží dělat maximum, aby se jeho kvalita života zlepšovala, aby ho svět kolem něj zaujal a radoval se z něj. Výtěžek z tomboly bude použit na kvalitní intenzivní specializované neurorehabilitace, které stojí velké peníze a akutně potřebuje Ondrášek i větší vozítko XRover, neboť ze svého současného již Ondra vyrůstá.

Šek na 28.044 Kč přišli rodině předat Dominik Remta a Jan Petrov. Tedy mladí hráči, kteří již poznali atmosféru A-týmu. Dominik Remta v šestnácti letech pak nastoupil již ke dvěma zápasům Chance ligy.

Rodiče Ondráška byli z daru nadšeni a velmi děkují všem, kteří se na finančním daru podíleli. Tedy i fanouškům HC Baník Sokolov. Zájemci mohou Ondráškovi také přispět na číslo účtu 670100-2201947312/6210.

Partnery předvánoční tomboly byly:

Apartmán Engadin, Skiareál Plešivec, Aquaforum Františkovy Lázně, Steakbar George, Serafin byliny, Sportisimo Sokolov, Pizza Bella Sokolov, Virtuální realita Sokolov, Topgun Laser game Sokolov, Retro café bar Sokolov za Gymplem, Ladon.cz – Petr Zelenka, Weicon CZ – Josef Polesný, Fitness Ural, AC Sparta Praha, Řeznictví Dobřemysl, Fitness Birrell, DM Drogerie markt, Sluníčkov – Dětské centrum, Květinářství Zdeněk Weber, Kebab Gril Istanbul – Lukáš Martinec, Parkhotel Sokolov, VMB Perla Sokolov, Sportstudio Prima Karlovy Vary, Relaxprivat studio, Kynšperský pivovar – Zajíc, Lékárna Zelená hvězda, Zverimex Pajtaš, Dorty od Lucky, ČEZ, Josef Štrudl, Pivnice u Smrků, Fanshop HC Baník Sokolov a HC Baník Sokolov.

Fotorafie z předvánoční tomboly ve fotogalerii.

Více info ZDE.
Místo původně plánovaného utkání 6. kola proti Třebíči odehrajeme v pondělí 28. 9. předehrávku 26. kola proti Benátkám nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
Domácí utkání dne 28.9. neproběhne s SK Horácká Slavia Třebíč kvůli podezření na koronavirus u hráčů Třebíče. Nyní jednáme o případné předehrávce s jiným z týmů Chance ligy. O změnách budeme informovat a do Třebíče posíláme hodně sil.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!
více info ZDE a ZDE.

Z důvodu karantény, která zasáhla do přípravy obou celků, se ruší přípravné utkání s Litoměřicemi. O osudu utkání se Slavií Praha se bude rozhodovat. Bližší informace o celé přípravě a aktuální situaci připravujeme.

...více info ZDE.
.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.