5.2. 2020 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Ve Sluníčkově byl předán šek Ondráškovi

Ve středu 4.2. se v Dětské herně Sluníčkov uskutečnilo předání šeku z výtěžku tomboly z prosincového utkání s Frýdkem-Místkem.

31.088 Kč. Přesně tolik se sešlo z výtěžku předvánoční tomboly. K tomu se přidalo 25.000 Kč ze sbírky v klubu, a tak mezi Danielku a Ondráška se dělí celkem 56.088 Kč. Na úterý 4. 2. bylo naplánováno setkání obou rodin a předání šeku na pomoc oběma zdravotně postiženým dětem.

Bohužel Danielka se na poslední chvíli nevyhnula viróze, a tak se předání šeku na druhou polovinu výtěžku uskuteční v náhradním termínu. Do dětské herny Sluníčkov, která byla partnerem tomboly a je jedním z marketingových partnerů klubu, tak dorazil pouze Ondrášek Minařík spolu s rodiči a sestřičkami.

Ondrášek je osmiletý chlapeček z Chodova, který se narodil jako zdravé miminko. V půl roce však onemocněl zánětem mozku a úplně se jemu i celé rodině změnil život. Po více než měsíčním pobytu v nemocnici si rodiče domů přivezli „ležáčka“. Následkem této smrtelné nemoci trpí Ondrášek psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, dětským autismem a ADHD, svalovou hypotonií. Ondrášek dosud nemluví, jen vokalizuje, je plně v plenkách a trpí spánkovou poruchou. Bez opory je schopen ujít cca 80 metrů a životem ho bohužel provází trvalý neklid. Je na úrovni ročního dítěte.

Od začátku svého onemocnění Ondrášek rehabilituje a jeho stav se díky tomu zlepšuje. Ondrášek se naučil chodit a vrátil se mu polykací reflex. Nedokáže však porozumět svým pocitům a neumí s nimi pracovat. Proto se strašně trápí. Zdraví se mu již nevrátí, ale jeho nejbližší se snaží dělat maximum, aby se jeho kvalita života zlepšovala, aby ho svět kolem něj zaujal a radoval se z něj. Výtěžek z tomboly bude použit na kvalitní intenzivní specializované neurorehabilitace, které stojí velké peníze a akutně potřebuje Ondrášek i větší vozítko XRover, neboť ze svého současného již Ondra vyrůstá.

Šek na 28.044 Kč přišli rodině předat Dominik Remta a Jan Petrov. Tedy mladí hráči, kteří již poznali atmosféru A-týmu. Dominik Remta v šestnácti letech pak nastoupil již ke dvěma zápasům Chance ligy.

Rodiče Ondráška byli z daru nadšeni a velmi děkují všem, kteří se na finančním daru podíleli. Tedy i fanouškům HC Baník Sokolov. Zájemci mohou Ondráškovi také přispět na číslo účtu 670100-2201947312/6210.

Partnery předvánoční tomboly byly:

Apartmán Engadin, Skiareál Plešivec, Aquaforum Františkovy Lázně, Steakbar George, Serafin byliny, Sportisimo Sokolov, Pizza Bella Sokolov, Virtuální realita Sokolov, Topgun Laser game Sokolov, Retro café bar Sokolov za Gymplem, Ladon.cz – Petr Zelenka, Weicon CZ – Josef Polesný, Fitness Ural, AC Sparta Praha, Řeznictví Dobřemysl, Fitness Birrell, DM Drogerie markt, Sluníčkov – Dětské centrum, Květinářství Zdeněk Weber, Kebab Gril Istanbul – Lukáš Martinec, Parkhotel Sokolov, VMB Perla Sokolov, Sportstudio Prima Karlovy Vary, Relaxprivat studio, Kynšperský pivovar – Zajíc, Lékárna Zelená hvězda, Zverimex Pajtaš, Dorty od Lucky, ČEZ, Josef Štrudl, Pivnice u Smrků, Fanshop HC Baník Sokolov a HC Baník Sokolov.

Fotorafie z předvánoční tomboly ve fotogalerii.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.