5.2. 2020 | Mládež | Zdeněk Plachý
Naši zástupci si na olympiádě dětí a mládeže vyzkoušeli rychlobruslení

Na letošním ročníku Olympiády dětí a mládeže měli baníkovští hokejisté a hokejistky možnost sebeprezentace nejen v rámci turnaje v ledním hokeji, ale také na rychlobruslařském oválu.

Krajské družstvo bylo tvořeno kategoriemi mladších a starších žáků, přičemž v každé kategorii startovali vždy dvě dívky a dva chlapci. Trenéři v rámci pěti nominačních srazů vybírali nejrychlejší bruslaře z hokejových a krasobruslařských oddílů celého regionu, výjimkou byly pouze Mariánské Lázně, které se spolupráce odmítly zúčastnit.

Ze zhruba 30 pozvaných dětí se nakonec vykrystalizovala olympijská nominace, která rozhodně neudělala v konkurenci co do počtu mnohem bohatších základen ostatních krajů ostudu. Z rozjížděk celkem dvanácti závodů se karlovarským závodníkům podařilo celkem čtyřikrát postoupit do finále a i ve zbylých případech většinou obsazovali pozice v první polovině startovního pole. Třešničkou na dortu pak byl zisk bronzové medaile na trati 333 metrů, o který se postaral karlovarský Matěj Mikeš.

Coby velké favoritky vstupovaly do závěrečných štafet naše dívky, nicméně tři smolné pády je nakonec připravily o vysoké umístění. Reputaci zachránili chlapci, kteří skončili na krásném pátém místě. Oddíl HC Baník Sokolov v kategorii starších žáků reprezentoval Ondřej Kvasňovský, který v konkurenci 25 dalších bruslařů postupně obsadil 15., 9. a 7. místo.

Naděje byly vkládány také do starší žákyně Markéty Šnicerové, tu však v obou dvou závodních dnech trápily silné bolesti v oblasti kolene. Hlavním trenérem výpravy byl Petr Neč, který v Baníku vede mládežnické kategorie.