11.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Jiří Uhlík: Snažím se využít toho, že přišla šance

Po odchodu Kverky a Vrány se v kádru Baníku objevil mj. i Jiří Uhlík, hráč, jenž v dresu Klatov patří čtvrtou sezonu k nejproduktivnějším hráčům druhé ligy. V pondělí plzeňský odchovanec k solidnímu výkonu přidal i jeden gól a jednu asistenci.

Celkem jedenáct branek. Tolik gólů viděli diváci v pondělním utkání s Benátkami. Baník však nakonec bral jen bod, když ve třetí třetině dotahoval za nepříznivého skóre 3:5. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Když to srovnám s minulým utkáním s Benátkami, tak si myslím, že jsme měli ještě i větší převahu než minule. Podle mě jsme si zasloužili více než jeden bod. Nakonec se to ale přiklonilo k nim,“ začíná hodnocení Jiří Uhlík.

V prodloužení rozhodl soupeř. Baník se v něm dlouho bránil přesilové hře Benátek, ale nakonec se před bránou prosadil Chrtek a zápas ukončil. „Měli jsme tam zbytečná vyloučení a je to pak těžké dvakrát v prodloužení ubránit přesilovku 4 na 3,“ pokračuje hráč, jenž v dresu Klatov v letošní sezoně zaznamenal 37 bodů za 28 utkání.

Po utkání se někteří diváci zlobili na hlavní arbitry. Celkově se však hrálo rychlé, tvrdé utkání, které muselo bavit. „Bylo vidět, že Benátky hrají takový juniorský hokej, takže se sráželi možná více než by se srážel někdo jiný. Nemůžu to ale úplně posoudit. Bylo to rychlé, hrálo se důrazně a bylo potřeba dávat rychle puky od hokejky,“ popisuje střetnutí útočník, který za Baník odehrál druhé utkání a do statistik se zapsal gólem a asistencí na gól Berčíka. „Potěšilo to, ale hlavně to pomohlo týmu. A pomohlo to i mě. Jsem útočník, takže chci dávat góly. A to že jsem dal svůj první, tak mi pomohlo do dalších střídání a nabudilo mě to. Mohli jsem přidat ještě další, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ lituje 24letý hráč, jenž kromě Klatov a Plzně nastupoval i za Nymburk a Hradec Králové. Start za Baník v minulém zápase však byl pro Jiřího Uhlíka prvním v Chance lize.

V Sokolově je klatovský střelec jen pár dnů a zatím se zde cítí velmi dobře. „Jsem se vším naprosto spokojený. Tréninky se mi líbí, a hlavně mě baví. Přestože se hraje skupina poražených, tak kluci nechodí s hlavami dole. Je tu dobrá parta a pozitivní atmosféra. Každý chce pracovat, a to se pak člověk přizpůsobí daleko snáz,“ navzdory poslednímu místu si nové angažmá Jiří Uhlík pochvaluje.

Samotný hráč se v tréninku s Baníkem ukázal již v létě, když absolvoval červnový try-out. V něm upoutal a byl jedním z hráčů, kterým bylo sděleno, že nabídka ještě může přijít. Nakonec se Jiří Uhlík dočkal na přelomu ledna a února. „Byl jsem moc rád. Ačkoliv mám Klatovy rád, tak se chci dostat výš. Trénoval jsem, makali jsme a jsem rád, že ta šance přišla. Snažím se toho využít.“

Mezi první a druhou ligou nová posila týmu přeci jen vidí. „Je to rozdíl v jednom-dvou rychlých krocích. Jakmile dostanu puk, tak ve druhé lize mám vteřinu až dvě čas. Tady je ten přístup mnohem rychlejší, v tom bych viděl hlavní rozdíl. Ve druhé lize jsou také výborní hokejisté, ale v rychlosti je opravdu rozdíl. A to nejen v rychlosti bruslení, ale celkově v rychlosti hry,“ říká závěrem Jiří Uhlík.