Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
11.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Jiří Uhlík: Snažím se využít toho, že přišla šance

Po odchodu Kverky a Vrány se v kádru Baníku objevil mj. i Jiří Uhlík, hráč, jenž v dresu Klatov patří čtvrtou sezonu k nejproduktivnějším hráčům druhé ligy. V pondělí plzeňský odchovanec k solidnímu výkonu přidal i jeden gól a jednu asistenci.

Celkem jedenáct branek. Tolik gólů viděli diváci v pondělním utkání s Benátkami. Baník však nakonec bral jen bod, když ve třetí třetině dotahoval za nepříznivého skóre 3:5. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Když to srovnám s minulým utkáním s Benátkami, tak si myslím, že jsme měli ještě i větší převahu než minule. Podle mě jsme si zasloužili více než jeden bod. Nakonec se to ale přiklonilo k nim,“ začíná hodnocení Jiří Uhlík.

V prodloužení rozhodl soupeř. Baník se v něm dlouho bránil přesilové hře Benátek, ale nakonec se před bránou prosadil Chrtek a zápas ukončil. „Měli jsme tam zbytečná vyloučení a je to pak těžké dvakrát v prodloužení ubránit přesilovku 4 na 3,“ pokračuje hráč, jenž v dresu Klatov v letošní sezoně zaznamenal 37 bodů za 28 utkání.

Po utkání se někteří diváci zlobili na hlavní arbitry. Celkově se však hrálo rychlé, tvrdé utkání, které muselo bavit. „Bylo vidět, že Benátky hrají takový juniorský hokej, takže se sráželi možná více než by se srážel někdo jiný. Nemůžu to ale úplně posoudit. Bylo to rychlé, hrálo se důrazně a bylo potřeba dávat rychle puky od hokejky,“ popisuje střetnutí útočník, který za Baník odehrál druhé utkání a do statistik se zapsal gólem a asistencí na gól Berčíka. „Potěšilo to, ale hlavně to pomohlo týmu. A pomohlo to i mě. Jsem útočník, takže chci dávat góly. A to že jsem dal svůj první, tak mi pomohlo do dalších střídání a nabudilo mě to. Mohli jsem přidat ještě další, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ lituje 24letý hráč, jenž kromě Klatov a Plzně nastupoval i za Nymburk a Hradec Králové. Start za Baník v minulém zápase však byl pro Jiřího Uhlíka prvním v Chance lize.

V Sokolově je klatovský střelec jen pár dnů a zatím se zde cítí velmi dobře. „Jsem se vším naprosto spokojený. Tréninky se mi líbí, a hlavně mě baví. Přestože se hraje skupina poražených, tak kluci nechodí s hlavami dole. Je tu dobrá parta a pozitivní atmosféra. Každý chce pracovat, a to se pak člověk přizpůsobí daleko snáz,“ navzdory poslednímu místu si nové angažmá Jiří Uhlík pochvaluje.

Samotný hráč se v tréninku s Baníkem ukázal již v létě, když absolvoval červnový try-out. V něm upoutal a byl jedním z hráčů, kterým bylo sděleno, že nabídka ještě může přijít. Nakonec se Jiří Uhlík dočkal na přelomu ledna a února. „Byl jsem moc rád. Ačkoliv mám Klatovy rád, tak se chci dostat výš. Trénoval jsem, makali jsme a jsem rád, že ta šance přišla. Snažím se toho využít.“

Mezi první a druhou ligou nová posila týmu přeci jen vidí. „Je to rozdíl v jednom-dvou rychlých krocích. Jakmile dostanu puk, tak ve druhé lize mám vteřinu až dvě čas. Tady je ten přístup mnohem rychlejší, v tom bych viděl hlavní rozdíl. Ve druhé lize jsou také výborní hokejisté, ale v rychlosti je opravdu rozdíl. A to nejen v rychlosti bruslení, ale celkově v rychlosti hry,“ říká závěrem Jiří Uhlík.

Zápasy - DOMA

Zápasy - VENKU
Tréninky 17. 02.  - 23. 02.
Tréninky 10. 01.  -  16.02.
Propozice turnaje:
Česky
O účast v předkole play-off:
Změna času utkání - 4. kolo: HC Baník Sokolov - HC Benátky, čtvrtek 26. 12. od 15:30
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 16. kolo: HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov, neděle 26. 1. od 16:00
Výměna pořadatelsví a změna termínu - 23. kolo: HC Baník Sokolov - HC Frýdek-Místek, pátek 21. 2. od 17:00
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde