16.2. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Na domácí ledě přivítáme Duklu

Po utkání s Kadaní se hra vrací na sokolovskou půdu. Hráči Baníku odehrají utkání s jihlavskou Duklou. Na vzájemné zápasy jasně vede právě Jihlava, podaří se sokolovským hokejistům zlomit Jihlavu?

Máme před sebou týden bohatý na hokejová klání, protože Baník od pondělí do pátku obden hostí soupeře z Chance ligy. V pondělí se nám na zimním stadionu v Sokolově představí jihlavská Dukla, která prozatím neochvějně míří za účastí v předkole play-off. Na 9. místě s 87 body mají aktuálně osmibodový náskok na 11. nepostupové místo, které drží Třebíč.

posledních deseti zápasů Jihlava prohrála jen dva, a to s Kadaní 0:2 a ve Frýdku Místku 1:6. Kanadskému bodování stále vévodí zkušený Tomáš Čachotský (10+31), osmým nejproduktivnějším hráčem Dukly je Tomáš Harkabus. Nejlepším střelcem je pak Matěj Pekr, jenž rozvlnil svými střelami síť soupeřů už šestnáctkrát. Spolehlivým mužem s maskou je Jan Brož s úspěšností zásahů 93,11% a průměrem 1,95 gólu na zápas. Jihlavskou zajímavostí může být, že nikdo v týmu Dukly nemá 50 či více trestných minut. Nejtrestanějšími hráči současného kádru jsou Tomáš Čachotský a obránce Robin Staněk, oba mají na kontě 48 trestných minut.

V dosavadních vzájemných duelech se Baníku proti Jihlavě bodovat nepodařilo, bylo by tedy na čase to změnit a přichystat jihlavským hokejistům překvapení. Pojďme si v hojném počtu užít v pondělním podvečeru od 18:00 hodin jistě dramatický souboj jihlavské vyzrálosti a zkušenosti s bojovným a zdravě agresivním baníkovským pojetím.

Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu O kapku lepší hokej. Během utkání proběhne dobročinná sbírka. Diváci si mohou pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Přispět můžete u hostesek, které budou před zahájením utkání u vchodu na zimní stadion, a během zápasuje naleznete v hledišti.

S vaší pomocí vytvoříme sokolovským hráčům bouřlivou kulisu, která je požene za možným vítězstvím.