Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
20.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Berčík: Takové zápasy mi mohou jen pomoct

Ve středečním utkání prohrál Baník na svém ledě 3:5, když hosté položili základ svému vítězství již v první třetině, kterou vyhráli 1:3. Ve třetím dějství Baník srovnal na 3:3, ale poté se prosadil již jen Prostějov. Jedním z úspěšných střelců Baníku byl Martin Berčík.

„Nesmíme hned v úvodu doma dostávat takhle tři branky. Pak se to těžko dohání. I když fanoušci nás neskutečně podporovali,“ litoval nepovedeného úvodu Martin Berčík. Mladý útočník však našel na zápase i pozitivní věci. „Musím to zhodnotit i kladně, protože třetí třetina se nám povedla parádně. Řekli jsme si co máme dělat a splnili jsme to.“

Utkání se postupem času přiostřovalo a místy plály emoce. Do strkanic se párkrát zapojil i Martin Berčík. „Připletl jsem se. Bylo to poměrně hodně vyhrocené utkání. Prostějov ještě hraje o play-off. Ale osobně mi mohou takové zápasy jen pomoct,“ nedělal z menších potyček vědu Martin Berčík. Chomutovský junior zatím zasáhl do pěti utkání, ale již se třikrát prosadil. „Daří se. Ale je to zásluha týmu, že mě kluci vzali. Snažím se chodit do brány, být trochu drzý. Musím spoluhráčům poděkovat,“ líčí odchovanec tachovského hokeje.

Devatenáctiletý útočník dosud působil jen v juniorské soutěži, a tak v Sokolově absolvuje premiéru mezi dospělými. „Víc se lpí na taktiku, je to silovější, chytřejší. Ale nepřijde mi to až tak rychlé, co se týče bruslení,“ porovnává Martin Berčík, který ale neobléknul sokolovský dres poprvé. „Působil jsem zde, když jsem hrál v juniorce Karlových Varů, tak jsem chodil sem hrát za juniory. Byl jsem rád, že jdu do prostředí, které znám a že dostanu šanci v chlapech, kde už vím, jak to chodí. Takže pro mě jedině dobře,“ pokračuje sokolovský útočník a dodává. „Všechno je v pohodě a jsem rád za kluky, jak mě přijali. Jsem tady spokojený“.

Na další domácí utkání nebudou sokolovští diváci dlouho čekat. Již v pátek od 17:00 hodin přivítá Baník Frýdek-Místek. „Chceme divákům vrátit to, že chodí, ukázat jim bojovný hokej a vyhrát,“zve na páteční duel Martin Berčík.

Vzhledem k současným opatřením a nouzovému stavu se minimálně do začátku nové sezony odkládá trenérský seminář s Lubošem Koňákem.
Trenérský kurz - licence C + mládež
Tréninky 09. 03.  -  15. 03.
Zápasy doma - ZDE
zápasy venku - ZDE
Tréninky 02. 03.  - 08. 03.
Propozice turnaje:
Česky
English
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde