20.2. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Martin Berčík: Takové zápasy mi mohou jen pomoct

Ve středečním utkání prohrál Baník na svém ledě 3:5, když hosté položili základ svému vítězství již v první třetině, kterou vyhráli 1:3. Ve třetím dějství Baník srovnal na 3:3, ale poté se prosadil již jen Prostějov. Jedním z úspěšných střelců Baníku byl Martin Berčík.

„Nesmíme hned v úvodu doma dostávat takhle tři branky. Pak se to těžko dohání. I když fanoušci nás neskutečně podporovali,“ litoval nepovedeného úvodu Martin Berčík. Mladý útočník však našel na zápase i pozitivní věci. „Musím to zhodnotit i kladně, protože třetí třetina se nám povedla parádně. Řekli jsme si co máme dělat a splnili jsme to.“

Utkání se postupem času přiostřovalo a místy plály emoce. Do strkanic se párkrát zapojil i Martin Berčík. „Připletl jsem se. Bylo to poměrně hodně vyhrocené utkání. Prostějov ještě hraje o play-off. Ale osobně mi mohou takové zápasy jen pomoct,“ nedělal z menších potyček vědu Martin Berčík. Chomutovský junior zatím zasáhl do pěti utkání, ale již se třikrát prosadil. „Daří se. Ale je to zásluha týmu, že mě kluci vzali. Snažím se chodit do brány, být trochu drzý. Musím spoluhráčům poděkovat,“ líčí odchovanec tachovského hokeje.

Devatenáctiletý útočník dosud působil jen v juniorské soutěži, a tak v Sokolově absolvuje premiéru mezi dospělými. „Víc se lpí na taktiku, je to silovější, chytřejší. Ale nepřijde mi to až tak rychlé, co se týče bruslení,“ porovnává Martin Berčík, který ale neobléknul sokolovský dres poprvé. „Působil jsem zde, když jsem hrál v juniorce Karlových Varů, tak jsem chodil sem hrát za juniory. Byl jsem rád, že jdu do prostředí, které znám a že dostanu šanci v chlapech, kde už vím, jak to chodí. Takže pro mě jedině dobře,“ pokračuje sokolovský útočník a dodává. „Všechno je v pohodě a jsem rád za kluky, jak mě přijali. Jsem tady spokojený“.

Na další domácí utkání nebudou sokolovští diváci dlouho čekat. Již v pátek od 17:00 hodin přivítá Baník Frýdek-Místek. „Chceme divákům vrátit to, že chodí, ukázat jim bojovný hokej a vyhrát,“zve na páteční duel Martin Berčík.