20.2. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Baník versus Rysové, kdo s koho?

Předposlední utkání ze čtyřzápasové domácí série. Na led Baníku přijíždí Rysi, kteří nastoupí proti Sokolovu po třízápasovém bodovém půstu.

Třetí zápas v pěti dnech čeká na hokejisty Baníku, tentokrát k nám zavítá tým z Frýdku Místku. I Rysi mají podobně nahuštěný program, jsou na venkovním tripu a budou hrát dokonce třetí zápas ve čtyřech dnech, neboť v úterý bojovali v Benátkách nad Jizerou, kde prohráli 3:1. O den později pak v Ústí nad Labem frýdeckomístečtí hokejisté znovu padli. Spolu s předešlou domácí prohrou s Třebíčí je to tedy třetí porážka v řadě, což se Slezanům už dlouho nepřihodilo a momentálně to také znamená, že jsou na 11. místě se ztrátou pěti bodů na Třebíč. Pokud tedy chtějí ještě pomýšlet na postup do předkola play-off, musejí v Sokolově bodovat.

Nejproduktivnějšími hráči současného kádru jsou stále matadoři Milan Mikulík se dvaačtyřiceti body na kontě a Rostislav Martynek se čtyřiceti body. Mezi obránci pak Filip Haman, který si vysloužil jednadvacet bodů a Ondřej Hrachovský s rovným bodovým ziskem, ten drží i primát nejtrestanějšího muže frýdeckého mužstva.

V brance dostane pravděpodobně příležitost jeden z dvojice Lukáš Daneček a Tomáš Suchánek. Tento téměř 17 letý brankář nastoupil do posledních dvou zápasů Slezanů. Baníkovští nebudou chtít dát kůži zadarmo a do utkání půjdou na sto procent.