28.2. 2020 | A-tým | Kamila Ströerová
Čtyři zápasy do konce sezony, Baník jede  do Benátek

Čtyři zápasy do konce sezony, Baník jede do Benátek

Letošní sezona se pomalu chýlí ke konci. Sokolovským hráčům shází pouhá čtyři utkání a právě v sobotu odcestuje Baník na led Benátek nad Jizerou.

Není tajemstvím, že nejlepším hráčem středočeského celku byl Sokolovu dobře známý Radek Duda, který v 46 zápasech nasbíral 43 kanadských bodů, ten však již nyní působí v Alpské hokejové lize. Na stříbrné pozici, co se bodů týče, se nachází Daniel Špaček,jenž má o jedenáct bodů méně, jak Duda. Benátskou svatyni ve třiceti utkáních střežil Matěj Žajdlík s procentuální úspěšností 90,20%.

Za plný počet bodů Baník Benátky v současném ročníku Chance ligy ještě neporazil a bude to chtít zlomit právě tuto sobotu. Pomoci by k tomu mohla i aktuální forma Marka Švece, jenž má na svém kontě již 32 bodů za 16 bodů a stejný počet asistencí. V čele kanadského bodování je pak stále Jaromír Kverka, který v současné době bojuje za Piráty Chomutov.

Baník v nadstavbové části pravidelně nasazuje velké množství hráčů juniorského věku, kteří tak sbírají cenné zkušenosti. Tým Benátek má však ještě mladší tým, a tak se v sobotu dá čekat energický a bruslivý hokej s velkým množstvím osobních soubojů.

Utkání HC Benátky nad Jizerou – HC Baník Sokolov se hraje v sobotu 29.2.2020 od 17:00.