2.3. 2020 | A-tým | Tomáš Bouda
Petr Hašek: Společnými silami jsme to ubojovali

Přišel, v Benátkách nahrál na gól, proti Ústí vstřelil vítěznou branku a nyní již bude opět následovat návrat na Kladno. Talentovaný útočník Petr Hašek nakoukl do seniorského hokeje a rozhodně se v něm neztratil.

Po měsíci a půl Baník zvítězil na domácím ledě za tři body. Shodou okolností znovu proti Ústí nad Labem. Gólově se na tomto vítězství podílel i Petr Hašek. „První třetina nebyla z naší strany vůbec ideální. Byli jsme skoro celou dobu v naší obranné třetině a nevytvořili jsme si skoro žádnou šanci. Ale pak jsme si v kabině sedli, řekli jsme si, že se musíme zlepšit a opravdu od druhé třetiny nastalo velké zlepšení. Společnými silami jsme to ubojovali,“ hodnotí zápas hráč kladenské juniorky.

Sám Petr Hašek nakonec vstřelil vítězný gól zápasu. Z branky pak měl velkou radost. „Řekli jsme si, že vše budeme hned rvát před brankoviště. Mně se to tam odrazilo, tak jsem do toho jenom plácnul a se štěstím to tam spadlo,“ popisuje mladý útočník svůj premiérový zásah mezi muži. Ihned po vstřelení gólu již pokladník hlásil výši zápisného za první gól a Petr Hašek si toho byl vědom. „Vím, že to mám za dost. Asi je to pětikilo, ale to k tomu patří,“ byl rád osmnáctiletý útočník.

V Baníku pobyl Petr Hašek pouze pár dní. Na Kladno se však vrací spokojený. „Je tady super přátelské prostředí a jsem rád, že mě kluci vzali mezi sebe hned takto na začátku. Teď se ale už vracím zpátky do Kladna, kde mám povinnosti v juniorce, kterou chceme dotáhnout do playoff,“ líčí jeden z nejproduktivnějších hráčů juniorské soutěže. Ten měl přijít do Baníku společně s Tomášem Urbanem již v prosinci. Jenže ve hře byla ještě i univerzitní soutěž, kde by start v profesionální soutěži byl přítěží. „Měl jsem jít dohrát sezonu do USHL, ale nastal tam problém, že nestačili vytrejdovat hráče pryč, takže se to nakonec nepovedlo. Jsem moc rád, že jsem na druhý pokus dostal šanci tady,“ vypráví nadějný ofenzivní hráč kladenských Rytířů.

V seniorské soutěži tak bude mít Petr Hašek bilanci dvou zápasů a dvou bodů. A rozhodně mladý útočník nezanechal špatný dojem. „Dle mého názoru je Chance liga více o taktice než juniorská soutěž. Byly to moje první dva zápasy, tak nemohu úplně posoudit, ale je to určitě větší kvalita a jak jsem říkal, více o taktice. Rozhodují maličkosti,“ popisuje kapitán kladenské juniorky.

I on sám byl rád, že v neznámém prostředí narazí na svého spoluhráče z Kladna. Tomáš Urban má za Baník totiž odehráno již 18 zápasů. „Tomáš je tady už delší dobu, tak jsem rád, že mi tady trochu pomohl se aklimatizovat a říct mi, jak to tady chodí. Jsem za to rád,“ děkuje svému mladšímu spoluhráči Petr Hašek.