29.4. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Jakub Vrána pátým potvrzeným jménem pro další sezonu

Konec minulého ročníku sice strávil Jakub Vrána na druhém konci republiky, konkrétně v Havířově, na začátku května se však bude znovu hlásit trenérům na sokolovském zimním stadionu. Čtyřiadvacetiletý útočník se stal pátým hokejistou, který se v klubu domluvil na pokračování smlouvy.

Třiadvacet bodů. Tolik si Jakub Vrána připsal v dresu Baníku v loňské premiérové sezoně v Chance lize. A na podzim bude sbírat další, s klubem se totiž domluvil na prodloužení kontraktu. Ačkoliv měl na stole i nabídky jiných klubů, rozhodl se zůstat za západě Čech.„Měl jsem nabídky od dvou týmů na Moravě, ale pro mě byla priorita zůstat doma. Jsem rád, že to tak nakonec dopadlo,“ svěřil se Jakub bezprostředně po podpisu.

Odchovanec Karlových Varů hrál v Baníku poprvé ještě jako junior v ročníku 2015/16. Dvě následující sezony strávil v Hodoníně, ke čtyřem zápasům nastoupil také v dresu Vsetína. V postupové sezoně 2018/19 už byl zpátky v Sokolově, tady odehrál i většinu loňského ročníku. Až v jeho závěru se přestěhoval do Havířova, kde stihl odehrát osm zápasů.

Po návratu do Sokolova Jakub vyhlíží novou sezonu optimisticky: „Loni jsme byli nováček soutěže. Za ten rok jsme se zvládli adaptovat, získali jsme zkušenosti, příští rok bude určitě vypadat jinak.“ Poté, co epidemie koronaviru zastavila předčasně české soutěže, už se těší také na letní přípravu.„Výjimečně se těším, letos je ta pauza opravdu dlouhá. Už mi chybí kluci, ta parta a sranda, kterou si umíme udělat. Opravdu se tentokrát těším,“ dodává s úsměvem.