1.5. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
Nové tváře: Martin Kadlec

Představujeme nového útočníka Baníku. Nejlepší střelec minulého ročníku Chance ligy bude oblékat žlutočerný dres v sezoně 2020/2021.

Hokejista z Kadaně se narodil 5.12.1988. V dospělém hokeji působí od sezony 2007/2008, kdy nastupoval za rodnou Kadaň a se střídavými starty o soutěž níže v Klášterci nad Ohří. V sezoně 2011/2012 se vydal na první zahraniční angažmá do běloruského HK Brest. Tam strávil další dvě sezony a odehrál 97 zápasů a získal 76 bodů. Do Běloruska se vrátil ještě jednou v ročníku 2015/2016, kdy během sezony zamířil z Kadaně do týmu Metallurg Zhlobin. Po konci ve Zhlobinu se opět vrátil na český led a upsal se na dvě sezony pražské Slavii. Poslední dva ročníky působil v Litoměřicích, kde patřil ke klíčovým hráčům. V loňské sezoně odehrál 53 zápasů a jeho bodový zisk se zastavil na čísle 60. S dvaatřiceti góly se stal nejlepším střelcem Chance ligy. Na serveru hokej.cz, který sestavil žebříček sta nejlepších hráčů minulé sezony, se Martin umístil na sedmém místě.

Martine po minulé úspěšné sezoně jsi určitě měl hodně nabídek. Proč nakonec vyhrála ta ze Sokolova?
Jedním z faktorů bylo, že Baník přivedl kvalitní hráče. Když srovnám jednání s kluby, tak se Sokolovem bylo suverénně nejlepší, a proto jsem se rozhodl podepsat.

60 bodů v 53 zápasech. Byla to tvoje nejlepší sezona v kariéře?
Bodově byla určitě nejlepší. Herně si myslím, že loňská a předloňská byla hodně podobná. Vše je o tom, jak si sedne tým a kolik prostoru dostane hráč od trenérů.

Máš za sebou i zahraniční angažmá v Bělorusku. Jak na něj vzpomínáš?
Už jsem v několika rozhovorech říkal, že Bělorusko bylo super. Dá se říct, že mi to zachránilo kariéru a jsem rád, že jsem se pro odchod rozhodl.

Pocházíš z nedaleké Kadaně, takže se dá říci, že se vracíš domů do Krušných hor. Plánuješ stěhování do Sokolova?
Sice jsem z Kadaně, ale momentálně bydlím u Nymburka, takže se určitě budu stěhovat.

V Baníku se skládá solidní tým na příští sezonu, která bude opět sestupová. V čem bude ročník 2020/2021 jiný a jak se na něj těšíš?
Týmy, které hrály v nižších patrech tabulky, budou pod tlakem a musí hrát až do posledního kola na sto procent. Navíc nás čeká rozšíření soutěže a to může hrát také velkou roli. Já se na každou sezonu těším stejně, protože je pro mě hokej zábava a doufám, že příští sezona bude úspěšná.

Díky za rozhovor.