6.5. 2020 | A-tým | Tomáš Stehlík
Hráčům A-týmu začala letní příprava

Sezona 2019/20 skončila na den přesně před dvěma měsíci. Ta nová je zatím téměř v nedohlednu. Hráčům A-týmu však začátkem tohoto týdne začala letní příprava a čeká je nyní devět týdnů suché přípravy. Devět týdnu dřiny a tvrdé práce. Pod vedením nového trenéra Tomáše Hamary se v pondělí sešlo 21 hokejistů.

Trenéři Tomáš Hamara a Petr Holejšovský měli v pondělí k dispozici 21 hráčů, útočné posily Martin Kadlec a David Tůma se připojily v úterý. Z brankářů se do přípravy zapojil pouze Matyáš Pitoňák. „Post brankáře je nyní bod jedna, naprostá priorita,“ potvrdil Tomáš Hamara, že na posilách do brankoviště se zatím intenzivně pracuje. Jistotu setrvání v týmu pro příští ročník Chance ligy mají zatím jen hráči, kteří mají podepsanou smlouvu. „Všichni, kteří trénují mimo smlouvu, jsou tu momentálně na try-out, a budou bojovat o sestavu,“ vysvětlil trenér Hamara situaci v týmu.

Letní příprava A-týmu sokolovského Baníku bude rozdělena do čtyř částí. První z nich začala v pondělí a zahájily ji dva dny trvající fyzické testy. Suchá příprava bude trvat devět týdnů a skončí 3. července. Následovat bude dvoutýdenní volno a 20. července se tým sejde znovu. Po dalších dvou dnech na suchu se pak hokejisté postaví poprvé na led. V této fázi přípravy by mělo tým doplnit několik hráčů partnerského klubu HC Sparta Praha.

Přátelská utkání jsou zatím předmětem jednání. „Kvůli krizové situaci, která tu nyní panuje, nebudeme hrát žádné utkání se zahraničním soupeřem. Přípravu odehrajeme s prvoligovými celky a v září nás pak čeká souboj s karlovarskou Energií,“ láká asistent trenéra Holejšovský fanoušky na utkání, které se na sokolovském zimním stadionu odehraje 3. září.

Aktuální složení týmu:

Brankář: Matyáš Pitoňák

Obránci: Patrik Kadeřávek, František Klejna, Patrik Michálek, Jan Pohl, Petr Přindiš, Adam Rulík, Petr Vodička, Richard Záruba, Daniel Zavřel, Denis Zeman

Útočníci: Martin Berčík, Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Martin KadlecVojtěch KropáčekJaromír KverkaTomáš RohanMarek ŠvecDavid TůmaTomáš VracovskýJakub Vrána.

(tučně označení mají s klubem podepsanou smlouvu na sezonu 2020/2021)

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.