14.6. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Hráči A-týmu budou trénovat s mládeží

Baník v tomto týdnu naváže na úspěšný projekt Patronů mládeže. Do tréninků mládežnických týmů se v úterý a ve středu zapojí také hráči A-týmu. Na trénink po boku svých vzorů se mohou těšit týmy od přípravky po dorost.

Třikrát stihli Patroni v minulé sezoně potrénovat s mladými baníkovskými hokejisty. Ti se v přípravě na nový ročník mohou těšit na další tréninky s hráči, kteří obléknou dresy v „áčku“. Mezi vybranými hráči nechybí ani kapitán Tomáš Rohan (bude trénovat s nejmladší základnou), obránce Petr Přindiš (U9) nebo útočník Jakub Vrána (dorost), kteří byli patrony už loni. Letos si s mládeží zatrénují navíc také Jaromír Kverka (U10), David Tůma (U11), Denis Zeman (U12), Jan Pohl (U13) a Tomáš Vracovský (U14).

„Chtěli bychom jak mládeži, tak hráčům A-týmu ukázat, že fungujeme od základny po áčko jako jedna organizace,“ shrnuje podstatu akce vedoucí trenér žáků U12 až U15 Marek Brzobohatý a dodává: „V tom je ta pointa, aby jak hráči seshora, tak děti, věděli, že jsme všichni jeden tým.“ To potvrzuje také Markův kolega, vedoucí trenér týmů přípravky Richard Gregor: „Ta týmovost je velmi důležitá, navíc to propojení mládeže s A-týmem je velmi přínosné. Loni už kluci trénovali s Tomášem Rohanem a Tomášem Vracovským díky projektu Patron týmů. Mladí hráči se rádi znovu předvedou a určitě budou mít na oba hráče z áčka spousty zvídavých otázek.“

Na trénink se základnou pod dohledem trenéra Ivana Říhy se těší také Tomáš Rohan: „Nikdo z nás sice není Jágr nebo Zaťovič, ale i tak si myslím, že jsou kluci rádi za naši účast na tréninku,“ komentuje skromně kapitán A-týmu. „Na trénink se moc těším i proto, že je trénuje právě Ivan Říha, můj kamarád, se kterým jsem vyrůstal. Doufám, že si třeba i zahrajeme fotbal v týmech proti sobě a zavzpomínáme na to, jak jsme jako malí hráli v Rotavě za barákem!“ plánuje s úsměvem návrat do dětských let baníkovský útočník.

A vzkaz pro všechny mladé hokejisty od Davida Tůmy? „V jakémkoliv sportu je nejdůležitější, aby vás to bavilo. Takhle jsme to měli i my, když jsme byli ještě děti.“

... najdete ZDE.
... tímto děkujeme Koupališti Michal za útočiště. Foto ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
...více ZDE.
Více podrobností ohledně nové sezony, přípravných utkání a prodeje permanentek připravujeme...
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.