14.6. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Hráči A-týmu budou trénovat s mládeží

Baník v tomto týdnu naváže na úspěšný projekt Patronů mládeže. Do tréninků mládežnických týmů se v úterý a ve středu zapojí také hráči A-týmu. Na trénink po boku svých vzorů se mohou těšit týmy od přípravky po dorost.

Třikrát stihli Patroni v minulé sezoně potrénovat s mladými baníkovskými hokejisty. Ti se v přípravě na nový ročník mohou těšit na další tréninky s hráči, kteří obléknou dresy v „áčku“. Mezi vybranými hráči nechybí ani kapitán Tomáš Rohan (bude trénovat s nejmladší základnou), obránce Petr Přindiš (U9) nebo útočník Jakub Vrána (dorost), kteří byli patrony už loni. Letos si s mládeží zatrénují navíc také Jaromír Kverka (U10), David Tůma (U11), Denis Zeman (U12), Jan Pohl (U13) a Tomáš Vracovský (U14).

„Chtěli bychom jak mládeži, tak hráčům A-týmu ukázat, že fungujeme od základny po áčko jako jedna organizace,“ shrnuje podstatu akce vedoucí trenér žáků U12 až U15 Marek Brzobohatý a dodává: „V tom je ta pointa, aby jak hráči seshora, tak děti, věděli, že jsme všichni jeden tým.“ To potvrzuje také Markův kolega, vedoucí trenér týmů přípravky Richard Gregor: „Ta týmovost je velmi důležitá, navíc to propojení mládeže s A-týmem je velmi přínosné. Loni už kluci trénovali s Tomášem Rohanem a Tomášem Vracovským díky projektu Patron týmů. Mladí hráči se rádi znovu předvedou a určitě budou mít na oba hráče z áčka spousty zvídavých otázek.“

Na trénink se základnou pod dohledem trenéra Ivana Říhy se těší také Tomáš Rohan: „Nikdo z nás sice není Jágr nebo Zaťovič, ale i tak si myslím, že jsou kluci rádi za naši účast na tréninku,“ komentuje skromně kapitán A-týmu. „Na trénink se moc těším i proto, že je trénuje právě Ivan Říha, můj kamarád, se kterým jsem vyrůstal. Doufám, že si třeba i zahrajeme fotbal v týmech proti sobě a zavzpomínáme na to, jak jsme jako malí hráli v Rotavě za barákem!“ plánuje s úsměvem návrat do dětských let baníkovský útočník.

A vzkaz pro všechny mladé hokejisty od Davida Tůmy? „V jakémkoliv sportu je nejdůležitější, aby vás to bavilo. Takhle jsme to měli i my, když jsme byli ještě děti.“