2.9. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Baník se loučil s prázdninami v Retru

V neděli 30. srpna se Baník Sokolov už podruhé za sebou loučil s prázdninami. Akce v areálu Retro coffee&bar se navzdory vytrvalému a vydatnému dešti povedla na výbornou.

Poslední prázdninová neděle patřila dětem. Po roce jsme znovu přivítali malé hokejové nadšence na akci Rozloučení s prázdninami v Retro coffee&bar za sokolovským gymnáziem. Baník byl generálním partnerem celé akce. Loňské nádherné počasí a hojná účast dětí nasadila laťku hodně vysoko.

Baníkovci i letos pojali akci za vlastní a díky trenérům mládeže Ivanovi Říhovi, Jiřímu Jírovi, Jiřímu Benešovskému a Jiřímu Šneberkovi byly pro děti připraveny stanoviště nejen na hokejové dovednosti. Akci se navíc chystali podpořit i opory sokolovského A-týmu Petr Přindiš a Tomáš Rohan, bohužel počasí letos plány organizátorů měnilo.

Přes deštivé počasí byli trenéři mládeže dětem k dispozici celý den. Malí hokejisté si tak mohli vyzkoušet střelbu pukem na bránu, slalom na koloběžce, chození na chůdách, různé dovednostní soutěže a dokonce také střelbu ze vzduchovky. Po obědě pak skutečně dorazili i Petr Přindiš s Tomášem Rohanem. Trefili se však do nejhoršího počasí a tak byla plánovaná autogramiáda nakonec zrušena. Děti si tak nakonec z akce kromě zážitků odnesly aspoň propagační předměty a sladkosti.

Kromě soutěží si děti i rodiče užily také bohatý doprovodný program. Několik dětí se povedlo nalákat na nábor, který se koná v neděli 13. září od 10 hodin na sokolovském zimním stadionu. Celá akce se i přes nepřízeň počasí vydařila a znovu se ukázalo, že Baník není jen hokej.

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.