18.9. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Sokolov míří na led Slavie

Baník po drtivém vítězství nad Litoměřicemi čeká cesta do hlavního města, kde bude jeho dalším soupeřem tým HC Slavia Praha.

Nové logo, nové dresy a návrat starých známých tváří. Tak by se dala popsat letní přeměna Slavie, která od nové sezony nebude nastupovat v tradičních sešívaných dresech. Ještě zajímavější než nové dresy jsou pohyby v kádru. Do Slavie se vrátil zkušený Jaroslav Bednář, který byl u toho, když slávisté naposledy vyhráli titul. K němu navíc dorazil další borec, který má zkušeností na rozdávání a tím je Petr Vampola. Před startem sezony se navíc v rámci střídavých startů vrátil Tomáš Šmerha, který po úspěšné loňské sezoně zamířil do Sparty, kde se ale do základního kádru neprosadil. Brankoviště hájí Martin Michajlov, který odchytal i většinu loňské sezony a i do té nové vstupuje jako brankař číslo jedna. Slavie v prvním kole nečekaně doma klopýtla s Ústí nad Labem, ale v minulém kole naopak všechny překvapila. Dokázala totiž zvítězit na ledě favorizovaného Kladna.

Poslední zápas:

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha     2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Š. Bláha (Pitule, Hajný), 41. Melka (Kubík, Kehar) – 8. Kuťák (Kružík, Bednář), 10. Vlček (Vampola), 19. Vampola (Gaspar), 60. Bednář (Kružík)

HC Slavia Praha: Michajlov – Hejda, J. Novák, Gaspar, Veber, D. Krejčí, Antoš, Steinocher – Vlček, Vampola, Šmerha – Kuťák, Bednář, Kružík – M. Ondráček, Všetečka, Šteiner – Havrda, Slavíček, Jar. Brož

Dva zápasy, šest bodů a první místo v tabulce. Baník nemohl vstoupit do nového ročníku Chance ligy lépe. V první pětici bodování soutěže má Sokolov hned tři zástupce. Kapitán Tomáš Rohan a David Tůma posbírali každý po čtyřech bodech. S velkým náskokem vede bodování Jaromír Kverka, kterého začátek sezony stihl ve famózní formě a za dva zápasy si připsal 8 bodů (5+3)! V obou zápasech dostal důvěru v brankovišti osmnáctiletý Oldřich Cichoň a pokaždé se odvděčil spolehlivým výkonem. K týmu se před zápasem s Litoměřicemi připojila dvojice obránců Michal Houdek (Plzeň) a Dalimil Mikyska (Karlovy Vary), kteří mají do Baníku vyřízené střídavé starty. Baník se se Slavií potkal dvakrát v předsezonní přípravě a v obou případech byl úspěšnější domácí tým. Slavie doma porazila Sokolov 4:3 v prodloužení a v odvetě baníkovci vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Patrik Kadeřávek.

Poslední zápas:

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice     12:5 (4:0, 3:2, 5:3)

Branky a nahrávky: 13. Kverka (D. Tůma, Kadeřávek), 14. Gut (Šik, Prymula), 15. Kverka (Vracovský, T. Rohan), 19. Šik (D. Mikyska), 30. T. Rohan (Švec), 30. D. Tůma (Kverka), 36. Kverka (D. Tůma, Vracovský), 43. Osmík (Prymula, Klodner), 44. Kropáček (T. Rohan, Švec), 44. Vracovský (Jiskra, Kadeřávek), 46. Tureček (Kverka, D. Tůma), 55. T. Rohan (Kverka, Jiskra) – 25. Toman (Poizl, Výtisk), 38. Jícha (Marcel, Válek), 41. Procházka (J. Holý, Marcel), 45. Hašek (Čermák), 52. Procházka (Koffer, Miškář)

HC Baník Sokolov: Cichoň – Kadeřávek, D. Mikyska, A. Rulík, Klodner, Tureček, Houdek – Vracovský, Kverka, D. Tůma – Šik, Gut, Osmík – Švec, T. Rohan, Kropáček – Prymula, Vrána, Jiskra

Dokáže Baník udržet svojí neporazitelnost i se Slavíí? Zápas začíná v Edenu v 17:00