19.9. 2020 | Mládež | Tomáš Stehlík
Juniorům začíná sezona

Po dorostu se začátku nové sezony dočkají i sokolovští junioři. Ti vstoupí do Ligy juniorů, což je třetí nejvyšší juniorská soutěž v Česku, v neděli 20. září utkáním proti Bílině.

Stejně jako v loňské sezoně, sokolovští junioři budou nastupovat ve společném týmu pod hlavičkou HC Energie Karlovy Vary "B". „V nové sezoně se na tom nic nemění. Díky této spolupráci máme zdravou konkurenci v týmu, ale snažíme se, aby hráči co trénují i hráli," vysvětluje hlavní trenér juniorů Jiří Parkmann. Ten spolupracuje se svým karlovarským protějškem Václavem Eismannem.

Junioři měli vinou koronavirové posunutý začátek přípravy. Trenéři byli nuceni upravit tréninkové jednotky, ale v konečném součtu jsou s letní přípravou spokojeni. Během předsezonní přípravy stihli junioři sehrát čtyři utkání, ze kterých pouze jednou odešli poraženi. Postupně porazili Třemošnou 5:4, poté podlehli na soupeřově ledě Klášterci nad Ohří 2:5, zvládli odvetu v Třemošné poměrem 3:2 a oplatili kláštereckým hokejistům porážku, když nad nimi doma vyhráli vysoko 7:3.

Na konci prázdnin se junioři Baníku zúčastnili turnaje v Třemošné. Tam se jim dařilo a nakonec celý turnaj vyhráli. Hrálo se na dvě bodované třetiny. S domácím týmem sokolovští vyhráli 1:0 a remizovali 0:0, proti HC Tábor jsme zaznamenali dvě výhry - 2:1 a 1:0. Složení týmu na turnaji v Třemošné bylo následovné: brankáři Matyáš Pitoňák a Matěj Kubát; obránci: Patrik Kursa, Pavel Radaušer, Adam Stangar, Matěj Petretič, Robin Valta a Otakar Veverka; útočníci: Jan Petrov, Josef Blecha, Nikolas Mareček, Antonín Pašek, Marek Sipl, Zdeněk Troch, Dominik Remta, Lukáš März, Jan Korčmaroš, Ondřej Prihoda, Matěj Skuhravý a Matyáš Pastier.

Společný tým Baníku a Energie hraje Ligu juniorů. Té se v sezoně 2020/21 účastní celkem 66 týmů, rozdělených do deseti skupin po šesti až sedmi účastnících. Hraje se pak každý s každým ve skupině a k tomu navíc také s týmy s další geograficky nejbližší skupiny. Západní skupina A se skládá z našeho týmu, Čertů Ostrov, Pirátů Chomutov "B", Kadaně, Mosteckých Lvů a Draků z Bíliny. Párovat se tato skupina bude s "béčkem", čekají nás tedy zápasy také se Slovanem Louny, Lvem Slaný, PZ Kladno, Hvězdou Praha, Letci Letňany, Děčínem a se Stadionem Litoměřice.

A jaké jsou ambice pro letošní sezonu? Jiří Parkmann vysvětluje stručně a jasně: „Cíl se nemění, i letos se chceme pohybovat v horních patrech tabulky."

Do sezony vstoupíme v neděli 20. září v 18 hodin domácím utkáním s Bílinou. Vstup na zápasy juniorů je stejně jako u ostatních mládežnických kategorií zdarma.