21.9. 2020 | Klub | Anna Veselá
Díky městu Sokolov na hokej! Pomůžou stará křesla z divadla

Ptáte se, kde jsme vzali židle, nebo spíše křesla, díky kterým můžeme v příštích dnech pustit co nejvíce diváků na stadion? Může za to město Sokolov, konkrétně Dům kultury. A my jim za to moc děkujeme!

Někdy by se snad ještě mohla hodit. Tak nějak se asi přemýšlelo nad starými křesly, která opustila své místo při modernizaci sokolovského divadla. Uložená spočívala roky ve skladu, aby se nyní stala spásou pro fanoušky sokolovského hokeje. Pomohou vyřešit zdánlivě neřešitelné. Jak dostat 23. září na hokej co nejvíce diváků, když je většina míst na zimním stadionu ke státní. A stát se nyní v rámci protikoronavirových opatření nesmí…

Blesková porada vedení města, domu kultury, společnosti SOTES a hokejového klubu rozvinula původní utopistickou myšlenku do reálné podoby. Na tribunu ke stání bude převezeno 350 kdysi divadelních sedaček a rozmístěny budou tak, aby z nich lidé co nejlépe viděli a zároveň vznikly i určité rozestupy. Sedadla (nebo snad křesla?) budou očíslovaná a vzniknou z nich i dva sektory. „Provozní ředitel klubu Luděk Beran to o víkendu s jedním sedadlem vyzkoušel, zda je to vůbec možné. A půjde to. Křesla nebudou přidělaná na pevno, takže je na to třeba při sedání pamatovat,“ uvedl Jan Michna, vedoucí správy sokolovských městských sportovišť.

Text převzat z webu www.sokolov.cz

K situaci se vyjadřuje provozní ředitel klubu Luděk Beran. „První zatěžkávací zkouška by měla proběhnout na středečním utkání proti Porubě. Tam bychom chtěli vychytat případné mouchy a následně zanést mapu sedadel do serveru Ticketportal, abychom mohli co nejdříve obnovit on-line předprodej vstupenek,“ a dodává: Chtěli bychom městu Sokolov a Domu kultury moc poděkovat za pomoc a rychlou realizaci.“