2.10. 2020 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V sobotu dorazí na Baník Jestřábi Prostějov

Od pondělí se minimálně na čtrnáct dní fanoušci budou muset obejít bez návštěv hokejových zápasů. Využijte tedy poslední možnost podpořit své baníkovce přímo na zimním stadionu.

SOUPEŘ

Tomáš Divíšek, Tomáš Nouza a Marek Račuk patřili v posledních letech k tahounům Prostějova, letos už je ale v dresu Jestřábů nenajdeme. Tým posílil v brankovišti Ondřej Bláha, který loni nastupoval za Vsetín. Do obrany se připojili známá prvoligová jména Robin Staněk, René Piegl (oba Jihlava). Ze Znojma dorazil Aleš Sova, Petr Mrázek, David Bartoš a Michal Gago. Novým kapitánem se stal zkušený Tomáš Kaut. Zatím nejproduktivnějším hráčem je útočník Petr Chlán, který posbíral 10 bodů (5+5). Prostějov posbíral za sedm zápasů deset bodů při skóre 27:22 a patří mu 6. místo.

LKH Jestřábi Prostějov 8:1 HC Trhačí Kadaň

Branky: 11. Chlán (M. Novák, T. Jandus), 22. Mrázek (Hrdinka, Hrníčko), 30. Hrníčko (Chlán, Drtil), 31. Chlán (Pěnčík, T. Jandus), 35. Žálčík (Bartoš, Vachutka), 48. T. Jandus (M. Novák, Piegl), 48. Bartoš (Žálčík, T. Kaut), 56. Bartoš (Mrázek, T. Kaut) – 27. Kottek (Trefný)

Sestava: Bláha – Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka, Pěnčík, Piegl – Vachutka, Bartoš, Žálčík – Hrníčko, T. Kaut, Mrázek – M. Novák, Chlán, T. Jandus – Janeček, Motloch, Ouřada

DOMÁCÍ

Baník doma odehrál dva duely ve dvou dnech, ze kterých si odnesl 3 body za výhru nad Benátkami. Zatímco pondělní vítězný zápas byl jasně v režii baníkovců, úterní vyrovnaný duel s Frýdkem rozhodla až třetí třetina. V brance Sokolova se představil Patrik Hamrla, který předvedl výborný výkon, ale v 56. minutě musel pro lehčí zranění po střetu s protihráčem pustit do branky Adama Horáka. Do sestavy se vrátil Martin Osmík a Patrik Kadeřávek, kteří v předchozích zápasech absentovali.

HC Baník Sokolov 1:5 HC Frýdek-Místek

Branky:26. Šik (Prymula) - 23. Šedivý (Klimša, Kaukič), 44. R. Veselý (Kurovský), 56. Mikulík (Šedivý, Husák), 59. Šedivý (Malík), 60. R. Veselý (Zahradníček, Kofroň)

Sestava: Hamrla (56. Horák) – J. Pohl, Houdek, D. Zeman, Kadeřávek, Přindiš, Klodner, Tureček, A. Rulík – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Jiskra, D. Tůma – Švec, T. Rohan, Prymula – Kropáček, Osmík

Jelikož od pondělí platí nouzový stav vyhlášený vládou, jedná se minimálně na čtrnáct dní o poslední domácí zápas přístupný pro fanoušky. Přijďte proto vytvořit Baníku opět výbornou atmosféru jako v posledních zápasech, za kterou poděkoval v pozápasovém rozhovoru s Frýdkem Tomáš Hamara. Utkání startuje v 17:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
...najdete ZDE.
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.