26.1. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Josef Blecha: Mým snem je přidat další starty za A-tým

Josef Blecha začal s hokejem již ve třech letech díky svým rodičům. Během působení v Baníku prošel rukama několika trenérů. „Nemohu vybrat jediného trenéra, na kterého nejraději vzpomínám,“ říká mladý útočník a dodává. „V Sokolově to byl určitě pan Sopr, Ivan Říha, pan Holejšovský a Petr Polesný s Křešimírem Schildhabelem. Ve Varech rád vzpomínám na Lukáše Lomického.“ Sám se pak popisuje jako ofenzivní hráč s dobrým výběrem místa. To Josef potvrzoval i v začátku sezony, když ve třech utkáních, které odehrál, zaznamenal šest kanadských bodů.

Hokej musí být pro mládež zábavou a Josef Blecha toto potvrzuje, sám ale nejraději vyhledává utkání, kdy se o výsledku rozhoduje do poslední chvíle. „Hokejem se musíte bavit celkově. Ale kdybych si měl vybrat, co mě na hokeji nejvíce baví, tak to budou vyrovnaná a vyhrocená utkání. Prostě pořádná válka,“ nezastírá sedmnáctiletý hráč Baníku, který si již připsal start za A-tým Baníku v Chance lize. To považuje také za svůj největší hokejový zážitek, společně s vyhraným turnajem Riverside v kanadském Windsoru. S A-týmem se pojí i současný cíl útočníka juniorky. „Momentálně je mým snem přidat další starty za A-tým, ale k tomu vede ještě dlouhá cesta,“ líčí Josef Blecha, kterého v A-týmu nejvíce oslovily výkony jeho kapitána. „Výkony A-týmu sleduji pravidelně, v týmu je řada výborných hráčů, ale nejvíce mě zaujal kapitán Tomáš Rohan.“

V současné době se i Josef Blecha připravuje individuálně. „5x v týdnu chodím běhat, cvičím jak doma, tak v menší posilovně a příležitostně kardio u soukromé trenérky. Do toho nám pan Parkmann dává zabrat s online tréninky,“ popisuje činnost současných dní odchovanec Baníku. Sám už přestává věřit, že se sezona ještě rozjede. „Byl bych strašně rád, ale moc tomu nedávám. Nejen pro nás, ale pro všechny to je strašně špatné. Každý na sobě pracujeme, jak můžeme, ale tréninky na ledě nám budou chybět,“ je si vědom Josef Blecha. I jemu chybí provozování svých zálib. „Mám jich strašně moc. Jedny z mých dlouhodobě oblíbených jsou: tenis, vodní lyžování a kytara,“ a jedním dechem dodává. „Ovšem slečny nesmí chybět,“ potutelně se usmívá mladý hráč Baníku.

Klub se před nucenou pauzou snažil přinášet různé projekty pro mládež, samotný útočník juniorky tuto činnost, ať už to Life skills nebo účast hráčů A-týmu na trénincích mládeže vítá. „Pro mládež je to jedině dobře, mají ke komu vzhlížet,“ říká Josef Blecha, jenž také zaznamenává změny, kterými klub prochází. „Hodnotím je jedině pozitivně. Hokej na Baníku šel strašně nahoru,“ doplňuje a kvituje i motto klubu Baník nejen hokej. „Ke každému klubu patří i mimo hokejové aktivity. Takže za mě super.“

Sám Josef Blecha si je vědom, že je důležité i vzdělání. Čemu by se chtěl věnovat v budoucnu si, ale nechává zatím pro sebe. „Jak škole, tak hokeji dávám vše. Vizi a plán do budoucna mám, ale uvidíme, jak to vše po té krizi bude,“ říká útočník, který si startu za A-tým v loňské sezoně nesmírně váží. „Ukázalo mi to, jaký skok oproti juniorskému hokeji to je. Pro mě osobně to znamenalo strašně moc a rád na to vzpomínám. Pocity jsem měl úplně stejné jak před zápasem, tak před samotným prvním střídáním. Velká natěšenost, radost, ale na druhou stranu pochopitelně obrovská nervozita,“ vzpomíná na svůj start proti Jihlavě Josef Blecha.

Dveře do A-týmu nemá zavřené nikdo…