22.2. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovce čeká venkovní dvojzápas

Po dvou domácích výhrách čeká sokolovské hokejisty venkovní dvojzápas, ve kterém se nejprve ve středu utkají se Šumperkem a následující den zamíří do Frýdku-Místku. Oba zápasy může sledovat živě na webu www.hokejka.cz.

První soupeřem Baníku bude nováček soutěže Draci PARS Šumperk, které vede jako hlavní trenér Martin Sobotka. Jeho svěřenci nastoupili v posledním zápase na ledě Třebíče, kde prohráli 5:1. „Dneska nám ten zápas nevyšel, pustili jsme Třebíč do přesilových her a hlavně do té 5 na 3, kdy nám odskočili o dvě branky. Pustili jsme je na koně a pak už byli lepší. Na druhou stranu měli jsme tam nějaké momenty, abychom puk dorazili do brány, ale bohužel se nám puk neodrazil na hokejku,” řekl k zápasu trenér Draků. Šumperk se nachází na 17. místě Chance ligy a má pětibodový náskok na poslední Kadaň. Jedničkou týmu je Marek Peksa, který nastoupil do 24 zápasů a jeho průměr inkasovaných branek na zápas je 4,24 a úspěšnost zákroků 88,46%. Nejproduktivnějším bekem je stále Petr Gewiesse, který si ale svými výkony vybojoval extraligové angažmá ve Vítkovicích k letošním třinácti bodů (4+9) už žádné další letos nepřidá. Mezi útočníky vládne Tadeáš Jaroš, který získal už 25 bodů a s deseti góly je i nejlepším střelcem týmu. V prvním letošním měření sil doma Baník Šumperk rozstřílel 8:1. Utkání startuje ve středu v 18:00.

SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 Draci PARS Šumperk

Branky: 6. Hrubec (Vodička, P. Beránek), 21. Šťovíček (L. Chalupa, Psota), 27. Nedbal (Vodný, Bittner), 35. Bittner (Psota, Šťovíček), 46. Bittner (Šťovíček, Michálek) – 10. Baláž

Sestava: M. Altrichter (35. Peksa) – Machů, Kabelka, Ševčík, Záruba, Dosek, Volráb – Danielčák, Baláž, Krejčiřík – Bernovský, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, J. Altrichter – Blaško, J. Kučera, Horký – Kaplan

Hned následující den čeká baníkovce tým z Frýdku-Místku, který se zatím v této sezoně trápí a zůstává hodně za očekáváním. Reputaci si Rysy napravili alespoň v domácím utkání se Vsetínem, které dokázaly vyhrát 3:2 a stále drží teoretickou šanci na postup do předkola. „Krátce a jednoduše, z určité části to bylo dnes dobře hokejově uhrané, ale možná z větší části vydřené a vybojované, enormní snahou a touhou získat tři body. Obzvláště v závěru utkání soupeř značně přitlačil a ta obětavost bylo to, co nám udělalo tři body. Samozřejmě další důvod byl výborný výkon brankáře, bez kterého nejde vyhrát žádný zápas,” dodal k vítěznému zápasu trenér Mojmír Trličík. V brankovišti jasně vládne sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Tomáš Suchánek, který dostal příležitost ve 21 zápasech. Jeho čísla jsou 3,12 obdržené branky na zápas a jeho procentuální úspěšnost zákroků je 90,76. Mezi beky posbíral nejvíc bodů Filip Haman, který sice vstřelil jen jednu branku, ale dalších 15 jich dokázal připravit pro své spoluhráče. V útoku vládne útočník Ondřej Šedivý, který se na české stadiony vrátil po čtyřletém působení v Innsbrucku. Za 29 zápasů má 27 bodů (13+14) a dokonce se čtyřikrát podíval i do dresu třineckých Ocelářů. Letos už Frýdek dokázal tým Tomáše Hamary jednou porazit. V Sokolově vyhrál 1:5, když utkání rozhodl ve třetí třetině, kterou ovládl 0:4. Zápas začíná ve čtvrtek v 17:00.

HC Frýdek-Místek 3:2 VHK Vsetín

Branky: 12. Klimša (D. Kindl), 40. D. Kindl (Repe, Martynek), 48. Macháček (Haman, Peterek) - 6. Vlach (Babka, Ondračka), 48. L. Bednář (Vlach, Půček)

Sestava: Suchánek - Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Z. Malík, Repe, Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Stuchlík, Przybyla, Ramik

Vypadá to, že se Baník vrátil na vítěznou vlnu, když dokázal vyhrát oba dva domácí zápasy s Kadaní a Kolínem při celkovém skóre 14:1. Velký podíl na tom měl i brankař Jakub Neužil, který předvedl v obou zápasech spolehlivý výkon. Naposledy inkasoval branku jen z hole kolínského snajpra Davida Šafránka: „Byl to velice důležitý zápas a jsme moc rádi, že jsme ho zvládli za tři body. Soupeř si vytvářel nebezpečné situace, ale naštěstí jsme si náskok pohlídali a nedošlo ke stejnému dramatu jako v Kolíně. Obě domácí utkání po přestávce jsme zvládli dobře z týmového hlediska a celkově se na naše obranná hra zlepšila. Musíme na to navázat i při následujících dvou zápasech, která budou velice náročná, protože jdou hned za sebou. Důležité bude po zápase dobře zregenerovat po utkání v Šumperku, říká brankař, který působí v Baníku v rámci spolupráce s pražskou Spartou. Drže baníkovcům ve středu a ve čtvrtek palce u živých streamů na www.hokejka.cz při dalších bojích o body do ligové tabulky.

HC Baník Sokolov 4:1 SC Kolín

Branky: 16. Kadeřávek (Gut), D. Tůma (Gut) 43. Vracovský (Tůma, Pohl), 52. Šik (Hašek, Prymula) – 57. Šafránek (Král, Husa)

Sestava: Neužil – Poizl, Pohl, Klejna, Kadeřávek, Zeman, Přindiš, Chvátal – Tůma, Gut, Rohan – Prymula, Hašek, Šik – Kropáček, Vrána, Vracovský – Křemen, Rymon, Rulík