26.2. 2021 | Klub | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Dalším soupeřem za cestou do play off bude Vrchlabí

Po dvou venkovních zápasech se baníkovci opět vracejí na domácí stadion, na kterém budou o body bojovat s týmem HC Stadion Vrchlabí. Zápas startuje v sobotu na zimním stadionu v Sokolově v 17:00 a sledovat ho můžete na webu www.hokejka.cz.

Trenér Václav Baďouček může být s výkonem svého týmu v posledním utkání s Kadaní spokojený. Vrchlabí splnilo svou povinnost a připsalo si tři body do tabulky za výhru 7:4. Stadion si vytvořil vedení 4:0 a pohlídal si i zbytek zápasu. Díky tomu se nováček soutěže drží na třetí pozici a je jednoznačně největším překvapením letošního ročníku Chance ligy. „Jsem rád, že se nám podařilo získat povinné tři body, ale nejsem úplně spokojen s tím, jakým stylem jsme je získali. Pouze úvodních 10 minut jsme hráli to, co jsme chtěli - hodně střelby, tlak do brány a důrazné napadání soupeře. Od stavu 4:0 jsme začali hrát příliš lehkovážně a zbytečně jsme čtyřikrát inkasovali,” řekl k poslednímu utkání Václav Baďouček. V brance se Vrchlabí spoléhá na dvojici Oliver Štěpánek a Jakub Soukup. Soukup v brankovišti zatím dostal více prostoru a jeho čísla po devatenácti zápasech jsou 2,5 branky obdržené na zápas a úspěšnost zákroků 92,09%. Nejproduktivnějším bekem je Tomáš Linhart (6+9). Životní sezonu prožívá Martin Heřman (15+17), druhý v týmové produktivitě je Patrik Urban (10+18) no a na třetím místě nestárnoucí Tomáš Nouza (7+19). V prvním letošním měření sil bylo úspěšnější Vrchlabí, které si s Baníkem poradilo 5:2.

HC Stadion Vrchlabí 7:4 SK Trhači Kadaň

Branky: 1. Niko (Machač, Matýs), 4. Urban (TS), 5. Matýs (Linhart, Vála), 10. Mrňa (M. Kratochvil, Urban), 33. Matýs (Machač, Chalupa), 35. F. Moník (Herčík, Formánek), 46. Chalupa (Machač, Matýs) – 13. Morong (Adámek, Trefný), 33. Chlouba, 37. Veselý (J. Svoboda, T. Běhula), 50. Adámek (Morong, Chlouba)

Sestava: Štěpánek – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Vála, J. Moník – Heřman, Chrtek, M. Kratochvil – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek

Baník odehrál na hřištích soupeřů dvě utkání ve dvou dnech. V tom prvním vyhrál v Šumperku jednoznačné 1:5, ale ve druhé narazil na dobře připraveného soupeře z Frýdku-Místku a prohrál 6:2. K oběma zápasům se vrátíme s nejvyšším sokolovkým hráčem Patrikem Prymulou, který prožívá bodově podařenou sezonu (5+12). „První třetina v Šumperku od nás byla taková nervózní a hrál se hokej nahoru dolů. Ve druhé třetině si to sedlo a řekl bych, že jsme si pohodlně dokráčeli ke třem bodům. Do utkání ve Frýdku jsme podle mého nevstoupili špatně, bohužel jsme ale v první třetině dostali tři rychlé branky za sebou. Snažili jsme se ještě stáhnout vedení domácích, ale skvěle jim zachytal David Honzík. Další utkání nás čeká Vrchlabí, které hraje hodně na brejky a na to si musíme dát velký pozor. Bude nás čekat velice těžký zápas, protože Vrchlabí hraje ve skvělé formě, což je vidět na postavení v tabulce, rozebral dva poslední zápasy a následujícího soupeře Patrik Prymula. Další utkání startuje v sobotu od 17:00 a vy můžete fandit na webu www.hokejka.cz