2.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Mladíci mezi nejlepšími v Chance lize

Juniorům se v kádru Baníku daří. Na čele bodování jsou hned dva hráči.

Vzhledem ke startům v extralize po 15. 2. nemůže Baník již počítat s několika hráči, kteří měli vyřízeny střídavé starty. Konkrétně se jedná o Martina Weinholda, Dalimila Mikysku, Martina Osmíka, Tomáše Vildumetze, nově Otakara Šika (K. Vary), Martina Janduse (Sparta Praha), Denise Zemana (Litvínov) a Michala Houdka (Plzeň). O to více dostávají prostor mladí hráči, mnohdy ještě junioři.

Věkový průměr současného kádru je 22 let a rovných dvacet hráčů juniorského věku se již v letošním ročníku dostalo na zápasovou soupisku. Sedmnáct z nich + případně David Vitouch se může v následujících zápasech ještě objevit v sestavě. V tomto ohledu se Baníku mohou rovnat snad jen Litoměřice a Benátky. Ještě cennější je fakt, že baníkovci okupují čelní pozice statistik mezi juniory v Chance lize.

Na čele kanadského bodování juniorů se usadili dva hráči Baníku, kteří se přetahují o prvenství. Po tříbodovém večeru v utkání s Vrchlabím vede Patrik Prymula, který sedmkrát skóroval a přidal 13 asistencí. Jen o bod méně má Michal Gut, který zaznamenal deset gólů a devět asistencí. Na to však Gut „spotřeboval“ o deset zápasů méně než Prymula. Český reprezentant do dvaceti let je také nejlepším střelcem mezi juniory v Chance lize a drží si více než jeden kanadský bod na zápas.

Ve dvacítce nejlepších juniorů jsou také Petr Hašek (11. - 13. místo) a Vít Jiskra (20. místo), jenž je jedním z největších překvapení sezony, kdy v současné době zraněný karlovarský junior zastává černou práci a je velmi platný i na oslabení. V první dvacítce kanadského bodování jsou i Jakub Konečný, Tomáš Urban či Matouš Hrubec, kteří v Baníku působili v nedávné době.

Mezi obránci se pak mezi špičku řadí Daniel Poizl a druhým nejvytěžovanějším juniorem mezi brankáři je Oldřich Cichoň, který měl velký podíl na úspěšných výsledcích Baníku především v první polovině sezony. Dominik Rymon je pak druhým nejmladším hráčem v letošní sezoně. Pouze Hujer z Benátek je o 18 dní mladší.

Mladíci v Baníku dostávají šanci…