12.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Ohlasy po prvním zápase předkola play-off

25 let čekal hokejový Sokolov na prvoligové play-off. Dočkal se utkáním v Litoměřicích. A co víc... Baník poprvé v historii vyhrál zápas prvoligového play-off na ledě soupeře. Rozhodující gól vstřelil v prodloužení mladík Adam Křemen.

„Jsem strašně rád, že tento zápas Křéma rozhodnul. Měl dnes asi 4 bloky, podržel tým a rozhodující gól mu byl odměnou,“ říkal bezprostředně po zápase kapitán Tomáš Rohan. Samotný střelec měl z gólu velkou radost. „Důležitější gól jsem ještě nedal. Vždyť já v play-off hrál jen párkrát,“ líčil své dojmy po rozhodujícím gólu Adam Křemen. „Moc si toho gólu vážím a jsem rád, že jsme vyhráli,“ dodal devatenáctiletý útočník Baníku.

Výhra v prvním zápase se nerodila vůbec lehce, byť od druhé minuty Baník vedl. „Bylo to náročné a vyrovnané utkání. Na začátku jsme dali se štěstím první gól, což nám pomohlo. Ale ve třetí třetině jsme se zatáhli. Bohužel 35 vteřin před koncem nám to srovnali. Naštěstí jsme to ale v prodloužení urvali,“ zhodnotil zápas Adam Křemen. Své vedení Baník navýšil ve druhé třetině, když se v přesilovce trefil David Tůma. Třetí třetina pak ale patřila domácím, kteří měli velkou převahu, nejprve Litoměřice snížily a v poslední minutě i srovnaly na 2:2. „Měli jsme nervóznější začátek, protože pro nás je to první play-off v téhle soutěži a máme mladý tým. Byli jsme zakřiknutí. Nakopnul nás ale gól v oslabení. Ve druhé třetině jsme výborně začali, ale myslím, že jsme tu přesilovku mohli využít víc. Do třetí třetiny jsme ale nastoupili zbytečně s velkým respektem, přestali jsme hrát a bránili jsme výsledek. Nebyla to ale naše taktika,“popsal utkání Tomáš Hamara a pokračoval. „Litoměřice jsou velmi silný tým a dokázaly to v závěru základní části. Když budeme hrát ustrašeně, tak to budou trestat, protože jsou směrem dopředu velmi silní. Dnes zaslouženě vyrovnali, my měli jen pár střel za celou třetinu. Je to ale pro nás poučení,“ doplnil sokolovský trenér.

Kouč Baníku ale neopomněl svým svěřencům také poděkovat. “Ubojovali jsme to a teď je to pro nás euforie. Musím klukům poděkovat, vydávají se, blokují střely. Takto se hraje play-off. Jsem na ně hrdý.“

Důležitým faktorem úspěšného vstupu do série byl Jakub Neužil, který si připsal 46 zákroků. „O Neužkovi to bylo prakticky celý zápas. Jejich gólman chytal také dobře, ale klobouk dolů před Kubou, který nějakých posledních 5-6 zápasů má neskutečnou formu, tak doufejme, že mu to vydrží,“ vyzdvihnul výkon sokolovského brankáře kapitán Tomáš Rohan. Ten však neopomněl pochválit také zbytek týmu. „Jsme mladý tým. Řekli jsme si, že to budeme stavět na obětavosti, že budeme padat do střel, nebudeme hrát na individuální statistiky. Jsme parádní parta.“ V podobném duchu pak hovořil i trenér Tomáš Hamara. „Možná za to budu pranýřován, ale řeknu to znovu. V těch klukách je neskutečná síla, stejně tak v týmu, v soudržnosti a dnes to bylo vidět.“

V noci před utkáním přišel Baník o oporu zadních řad Františka Klejna. Karlovy Vary se totiž potýkají se zdravotními problémy svých beků, a tak ještě v noci obdržel povolovací rozkaz do mateřského extraligového týmu právě obránce Klejna. Nakonec se tým vyrovnal i s touto ztrátou. „V noci jsme přišli o důležitého beka, kterého povolaly Karlovy Vary, ale kluci se semkli. Jsem pyšný, že jsem dnes za nimi mohl stát na střídačce. Věřím, že na dnešní výhru navážeme a půjdeme dál,“ pokračoval Tomáš Hamara.

Série pokračuje hned v pátek, druhým zápasem v Litoměřicích. Baník již poznal sílu protivníka a je si vědom, že série bude velmi náročná. Z týmu však sálá odhodlání. „Doufám, že zítra na to navážeme podobným výkonem jako dnes a urveme další výhru,“ uzavřel hodnocení střelec rozhodujícího gólu Adam Křemen.

Rubeme dál…