13.3. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V play off poprvé doma

Za stavu 1:1 se série mezi Baníkem a Litoměřicemi přesouvá na západ Čech. V neděli a v pondělí se odehrají další zápasy série na domácím stadionu Sokolova a obě utkaní můžete sledovat živě na www.hokejka.cz.

Před prvním domácím zápasem v této sérii se ještě vrátíme do září, kdy jsme na domácím ledě smetli Litoměřice 12:5. Baníkovci v rozmezí 13. - 15. minuty nasázeli tři branky v početních výhodách. Nejprve to byl Jaromír Kverka v čase 12:29, další gól přidal Michal Gut a po něm to byl opět Kverka. Do konce první třetiny se prosadil ještě v 19. minutě Otakar Šik a Baník tak vedl po první třetině 4:0. Kališníkům se podařilo snížit přesně v čase 25:00, když se prosadil dvacetiletý Toman. V 10. minutě sokolovští opět vstřelili dva slepené góly během 49 vteřin. V čase 29:06 to byl Tomáš Rohan a v čase 29:55 David Tůma. Ve 36. minutě pak uzavřel svůj hattrick Kverka, kterému připravili gól Tůma s Vracovským. Na 7:2 snížil v přesilové hře 3 minuty před koncem druhého dějství Josef Jícha. Hned v první minutě poslední třetiny skóroval opět v početní výhodě Martin Procházka a stáhl náskok Baníku na čtyři branky. Pak přišla další gólová smršť domácích. 42:47 to byl Martin Osmík, v čase 43:05 Vojtěch Kropáček a o 49 vteřin později Tomáš Vracovský. Na 10:4 snížil Petr Hašek, který nyní nastupuje v černožlutém dresu. Když probíhala 46. minuta, tak zakombinovala dvojice Tůma-Kverka, která připravila gól pro Davida Turečka. V 52. minutě si svůj druhý gól v zápase připsal hostující Procházka. Gólovou tečku utkání dal ve 45. minutě kapitán Tomáš Rohan. Hlavním hrdinou zápasu byl Jaromír Kverka, který skončil zápas s bilancí 3+3.

Zápasy v sérii

HC Stadion Litoměčice 2:3pp HC Baník Sokolov

Branky: 46. Procházka (Kremláček, Jebavý), 60. Svoboda (Kremláček, Holý) – 2. Švec (Rohan, 23. Tůma (Pohl), 68. Křemen (Vitouch, Pohl)

HC Stadion Litoměčice 4:0 HC Baník Sokolov