18.3. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík, Tomáš Bachratý
Kluci do toho dali všechno, shodují se Hamara s Rohanem

Rozhodující pátý zápas předkola play off Chance ligy Baník na ledě Litoměřic prohrál. Sezóna tak pro svěřence trenéra Hamary skončila. Jaký byl poslední zápas série i celý uplynulý ročník, o tom jsme si bezprostředně po vyřazení povídali s trenérem Tomášem Hamarou a kapitánem Tomášem Rohanem.

Před dvěma lety zažil Sokolov tažení vyřazovacími boji ve druhé lize. Premiérová sezona o patro výš sice Baníku výsledkově nevyšla, už ve druhém ročníku však znovu postoupil do play off. To prvoligové se na sokolovský zimní stadion vrátilo po 25 letech.

Postavení v tabulce nás poslalo do souboje s hokejisty Litoměřic. Podle mnohých bylo o výsledku dopředu jasno, měla to být pro soupeře snadná práce. Baník před play off přišel o řadu klíčových hráčů, kteří se díky dobrým výkonům stěhovali do extraligových celků. „Bohužel do vyřazovacích bojů jsme šli bez šesti kluků, kteří se přesunuli do extraligy, ale i tak se nám podařilo sérii dostat do pátého zápasu. Klukům bych chtěl vzkázat, že jsem na ně hrdý a je mi ctí, že jsem je mohl vést jako kapitán," chválil kapitán Tomáš Rohan tým, který navzdory předpokladům bojoval s kališníky až do posledních chvil.

Rozhodující duel na ledě Kalich Arény vyzněl jasně pro domácí. Ti po výhře 5:0 postoupili do čtvrtfinále. „Porážka je krutá, ale tak to v hokeji chodí. V utkání jsme celý zápas tahali za kratší konec," shrnul krátce po utkání trenér Tomáš Hamara a dodal: „Celou sezonu jsme bojovali s tím, že když obdržíme branku, dělá nám problém se dostat zpět do zápasu. Pak jsme se trochu nadechli, ale dostali jsme bohužel tři góly. Trošku se od nás odvrátilo i štěstí, protože jsme netrefili dvě prázdné branky." Soupeř si postup zasloužil, páté utkání bylo od druhé třetiny v jeho režii, přesto baníkovci bojovali, na ledě nechali všechno, ale v koncovce se tentokrát nedařilo. „Dnešní zápas se mi hodnotí těžko, protože nám ukončil sezonu. Ten výsledek neodpovídá předváděné hře, protože v první třetině jsme tam měli dvě tři tutovky, ale jejich brankář dnes chytal výborně. Nedali jsme gól a bez toho se prostě vyhrát nedá," krčil po zápase rameny smutný kapitán Rohan. Ve třetí třetině se naši hokejisté pokoušeli o malý zázrak, tlačili se do útoku, ale obrana Litoměřic poctivě plnila svou práci a hlídala si pohodlný náskok. „Chtěl bych ale vyzdvihnout bojovnost celého týmu, protože i za stavu 4:0 jsme makali naplno," připomněl Rohan, že nikdo z týmu utkání ani za nepříznivého stavu nezabalil. Stejně to viděl také trenér Tomáš Hamara, který se snažil tým před poslední částí povzbudil: „Před třetí třetinou jsme si řekli, že nás čeká možná posledních dvacet minut v sezoně, že zamakáme a zkusíme s tím něco udělat. Litoměřice mají ale silný a zkušený tým, který si výsledek už pohlídal."

Stadion Litoměřice tedy celou sérii vyhrál těsně 3:2 na zápasy. Zatímco domácí po posledním utkání slavili postup, hokejisté Baníku věděli, že jim právě skončila sezona. „Za celou sérii bych chtěl vyzdvihnout nasazení a vůli kluků. Bylo tam několik větších zranění, se kterými hráči nastupovali do zápasů, a přesto každý zápas odmakali. Opět se ukázala skvělá parta a týmovost, kdy jeden bojoval za druhého. Když jsem po posledním zápase v šatně viděl, jak byli kluci vyždímaní, můžu s klidem říct, že do toho dali úplně všechno," děkoval bezprostředně po konci pátého zápasu Tomáš Hamara.

Jako hlavní cíl si Baník před sezonou stanovil postup do vyřazovacích bojů. Nejen podle tohoto parametru byl tedy uplynulý ročník úspěšný. „Je straně brzo hodnotit sezonu. Hodnotili jsme ji zatím jen zhruba a to, že jsme měli cíl předkolo play off, který jsme splnili," nastínil trenér Hamara svůj pohled. Na podrobnější hodnocení sezony si budeme muset ještě počkat. Během nejbližších dnů se sejde vedení klubu, které na svém jednání uzavře sezonu 2020/21. Celkově budeme hodnotit sezonu podrobněji na schůzi s ostatními trenéry a vedením. Za mě si myslím, že jsme určitě nezklamali a udělali kus práce. Za to patří velký dík vedení a partnerům, kteří nám umožnili i v této těžké době kvalitní přípravu a podmínky k tréninku. Vytvořilo se zde skvělé rodinné prostředí, ve kterém je radost pracovat. Dali jsme velký prostor mladým klukům, aby si vyzkoušeli a přizpůsobili se mužskému hokeji, což také považujeme za splnění předsezonních cílů. Na to je navázaná spolupráce se Spartou a Energií, které nám hráče poskytli," přeci jen krátce zhodnotil právě skončený ročník Chance ligy trenér a také sportovní manažer Hamara. Své hodnocení bezprostředně po posledním utkání přidal také Tomáš Rohan: „Sezonu bych chtěl z pozice kapitána zhodnotit jako úspěšnou, protože cílem sezony bylo play off a to se povedlo. Myslím, že se udělala hromada práce. Všichni jsme se posunuli někam dál a příští rok budeme ještě silnější," přitakával kapitán, který už má s Baníkem podepsanou smlouvu i na další rok.

Na hráče a realizační tým nyní čeká poslední setkání, na kterém si vyhodnotí celou sezonu. Poté bude následovat zasloužené volno. K přípravě na nový ročník druhé nejvyšší soutěže se tým sejde na konci dubna. „Samozřejmě někteří hráči se vrátí do Sparty, kde budou trénovat, aby byli v případě potřeby k dispozici," upřesnil Tomáš Hamara a přidal výhled směrem k další sezoně: „Suchou přípravu zahájíme v květnu a budeme se připravovat na další sezonu, která bude hodně těžká. Věřím tomu, že jí dobře zvládneme a výsledkově se nám povede. Chceme navázat na práci z předchozích dvou let, kdy se klub ohromně posunul dopředu."