3.5. 2021 | A-tým | Tomáš Bouda
Další posilou je Vojtěch Tomi

HC Baník Sokolov posílí další útočník. Z Frýdku-Místku se přesouvá do Sokolova Vojtěch Tomi.

Napříč celou republikou putuje do nového působiště odchovanec vítkovického hokeje Vojtěch Tomi. Extraligou ostřílený útočník naposledy působil ve Frýdku-Místku, ale připsal si v uplynulé sezoně i jeden start v dresu mistrovského Třince.

Vojtěch Tomi má na svém kontě 101 zápasů v nejvyšší české soutěži. Kromě jediného startu v barvách Třince se jednalo o zápasy v týmu Vítkovic. V Chance lize pak sedmadvacetiletý útočník sehrál již 256 zápasů s bilancí 65 gólů a 74 asitencí. Stejně jako Filip Kuťák, tak i Tomi měl nejúspěšnější sezonu v letech 2019/2020, kdy nastřádal na své konto 43 kanadských bodů. V uplynulém ročníku zaznamenal Tomi 7 gólů a 10 asistencí. Nová posila Baníku má ve statistikách zaznamenáno také 15 startů v Lize mistrů. Vítáme Vojtěcha v novém působišti a přejeme hodně úspěchů.

Vojtěch Tomi
nar. 26. 2. 1994
183 cm, 86 kg
útočník

minulá působiště: Vítkovice, Havlíčkův Brod, Havířov, Poruba, Přerov, Opava, Třinec, Frýdek-Místek.

Bilance v extralize: 6 sezon, 101 zápasů, 12 gólů, 6 asistencí
Bilance v Chance lize: 8 sezon, 256 zápasů, 65 gólů, 74 asistencí

Sezona 2020/2021: Frýdek-Místek – 34 zápasů, 7 gólů, 10 asistencí

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.