5.6. 2021 | A-tým | Tomáš Stehlík
Užili jsme si to, chválí si hráči pobyt na Božím Daru

Tisíc metrů nad mořem, uprostřed přírody Krušných hor. Hokejisté A-týmu po roce znovu strávili část letní přípravy na Božím Daru, kde využili veškerého komfortu našeho partnera Apartmánů Engadin. Hlavní náplní pobytu bylo zvolnění a regenerace.

Počasí vyšlo výborně, tým mohl celé dny trénovat venku a hokejisté si změnu prostředí užívali. „Co se týče tréninku, jsem spokojený s jejich nasazením, pílí, nebylo tam nic negativního. Navíc s příchodem Vojty Šika, který tu přípravu hodně obměnil a zpestřil, tak to kluky baví a jde to na nich vidět," pochvaloval si hlavní trenér a sportovní manažer Tomáš Hamara. Baník v letošní letní přípravě kromě klasických tréninků "na suchu" využívá i ledovou plochu v karlovarské KV Areně, po náročném prvním měsíci přípravy tak přišlo vhod zvolnění, což potvrzuje i kapitán Tomáš Rohan: „Letos to bylo trochu volnější než loni, což jsme samozřejmě uvítali."

Pobyt na Božím Daru tak byl ve znamení regeneračních procesů, zaměřený na cvičení proti zranění. Poprvé se sešel kompletní tým, včetně obránce Jana Strejčka a útočníka Vojtěcha Tomiho. „Sblížili jsme se, poznali jsme se a dopadlo to výborně. Padli jsme si do noty a parta tam bude na novou sezonu super," chválí si jedna z nových tváří, útočník Filip Kuťák. A jak vypadal regenerační program týmu? Denně se trénovalo tři nebo tři a půl hodiny. Dopoledne hráče čekala dvouhodinová fáze obsahující poctivou rozcvičku, kompenzaci, cvičení s vlastní váhou a další posilování. Odpoledne patřilo každý den fotbalu, kdy se celým soustředěním táhl fotbalový turnaj. Večer se pak hráči mohli těšit na wellness. „Byla tam vložená i sedmikilometrová procházka na Ryžovnu, kde nám Fečík (David Fečo, trenér brankářů) ugriloval," připomíná Tomáš Rohan povinnou zastávku v rodinném Pivovaru Ryžovna.

Kromě tréninku a regenerace bylo v plánu si pobyt v Apartmánech Engadin hlavně užít a to se podle Tomáše Rohana splnilo: „Myslím, že jsme si to všichni užili. Noví kluci jsou super a všichni zapadli. Soustředění určitě splnilo svůj účel." Hokejisté si krom jiného také chválili tréninky pod vedením kondičního trenéra Vojtěcha Šika. „Vojta je skvělý kluk, jde cestou moderních trendů, tréninky jsou super, za mě naprostá spokojenost," vypráví Filip Kuťák a vysvětluje: „Není to nic přes míru, ba naopak, ten trend letní přípravy, který je nastavený, je podle mě správný. Vůbec to není tak, že bychom po tréninku nemohli chodit. Myslím, že tělo bude výborně připravené na náročnou sezonu."

V pondělí 7. června se celý tým znovu sejde a bude pokračovat v klasické letní přípravě, která potrvá do konce června. „Poslední tři týdny budou podobné jako první část. Jediné, co přibude, budou tréninky na Michalu, kde budeme trénovat na písku zejména odrazovou sílu. Nadále pojedeme v nastaveném režimu se dvěma ledy v týdnu," prozrazuje další program A-týmu Tomáš Hamara.

A jestli vás zajímá, kdo se stal vítězem fotbalového turnaje, byl to tým kolem obránce Patrika Kadeřávka. Ten měl ve svém výběru Filipa Kuťáka, Jana Pohla, Davida Novotného, Jana Strejčka a Matyáše Pitoňáka.

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.

Reprezentační dvacítka má za sebou povedený turnaj v Hodoníně a byli u toho i hráči, kteří ještě v nedávné době oblékali dres Baníku Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka uspěli proti Finsku 3:0 (druhý gól dával Jakub Konečný, nahrával mu Lukáš Stehlík), poté deklasovali poměrem 9:3 Švédsko (Lukáš Stehlík 1+1, Michal Gut 1+2, Jakub Konečný 1+2) a celkovému triumfu nezabránila ani závěrečná prohra s Ruskem 3:4 (Michal Gut a Lukáš Stehlík po gólu, Jakub Konečný asistence).

Součástí reprezentačního výběru byli také Tomáš Urban a Jiří Ticháček. Mezi náhradníky byli připraveni brankáři Oldřich Cichoň a Patrik Hamrla. Výborný výsledek české juniorské reprezentace a neméně dobrý obraz sokolovského hokeje.

Kompletní výsledky turnaje, tabulku a fotogalerii najedete na webu Českého hokeje.