30.8. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Máme maskota. Zapoj se do soutěže o jeho jméno!

HC Baník Sokolov hlásí posilu. Premiérovou svého druhu. Do nové sezony totiž Baník vyrazí i s maskotem. Vyberme mu jméno.

Poprvé v historii bude mít Baník svého maskota, který jej bude doprovázet při domácích zápasech A-týmu, ale také při akcích spojených s mládeží.

Při volbě maskota Baník vycházel z názvu svého města a především ze svého loga. Maskotem se tak nemohl stát nikdo jiný než majestátný pták, jenž umí dosáhnout obrovské rychlosti, „Sokol je velmi oblíbená volba maskotů sportovních týmů, protože symbolizuje vítězství a dlouhověkost, což jsou dvě vlastnosti, které chtějí týmy ztělesnit,“ říká marketingová ředitelka klubu Mgr. Simona Mudrová, která se na vývoji maskota podílela.

„S myšlenkou vytvoření maskota jsem si pohrávala již od začátku a jsem ráda, že se to nakonec podařilo zrealizovat. Cílem bylo dát maskotovi podobu hokejového tvrďáka, který dokáže vyhecovat fanoušky a na druhé straně chceme, aby dokázal potěšit i děti a nešel z něho strach. Věřím, že všichni naši hráči, členové klubu, děti, rodiče a fanoušci si našeho maskota oblíbí,“ pokračuje Simona Mudrová.

Diváci poprvé maskota klubu uvidí při prvním domácím zápase v sobotu 11. 9. 2021, kdy vyzveme další klub vyznávající člena ptačí říše – Jestřábi Prostějov. Do té doby je potřeba ale maskotovi vybrat jméno. A to je právě úkol pro vás, fanoušky. Napište nám na redakční email návrh pro jméno maskota. Z došlých zpráv pak vybereme vítěze, který obdrží dres podepsaný celým týmem.

Návrhy na jméno maskota posílejte na e-mail redakce@hcsokolov.cz, předmět zprávy MASKOT. Uzávěrka pro návrh jména maskota je 6. 9. 2021.