Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
30.8. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Máme maskota. Zapoj se do soutěže o jeho jméno!

Máme maskota. Zapoj se do soutěže o jeho jméno!

HC Baník Sokolov hlásí posilu. Premiérovou svého druhu. Do nové sezony totiž Baník vyrazí i s maskotem. Vyberme mu jméno.

Poprvé v historii bude mít Baník svého maskota, který jej bude doprovázet při domácích zápasech A-týmu, ale také při akcích spojených s mládeží.

Při volbě maskota Baník vycházel z názvu svého města a především ze svého loga. Maskotem se tak nemohl stát nikdo jiný než majestátný pták, jenž umí dosáhnout obrovské rychlosti, „Sokol je velmi oblíbená volba maskotů sportovních týmů, protože symbolizuje vítězství a dlouhověkost, což jsou dvě vlastnosti, které chtějí týmy ztělesnit,“ říká marketingová ředitelka klubu Mgr. Simona Mudrová, která se na vývoji maskota podílela.

„S myšlenkou vytvoření maskota jsem si pohrávala již od začátku a jsem ráda, že se to nakonec podařilo zrealizovat. Cílem bylo dát maskotovi podobu hokejového tvrďáka, který dokáže vyhecovat fanoušky a na druhé straně chceme, aby dokázal potěšit i děti a nešel z něho strach. Věřím, že všichni naši hráči, členové klubu, děti, rodiče a fanoušci si našeho maskota oblíbí,“ pokračuje Simona Mudrová.

Diváci poprvé maskota klubu uvidí při prvním domácím zápase v sobotu 11. 9. 2021, kdy vyzveme další klub vyznávající člena ptačí říše – Jestřábi Prostějov. Do té doby je potřeba ale maskotovi vybrat jméno. A to je právě úkol pro vás, fanoušky. Napište nám na redakční email návrh pro jméno maskota. Z došlých zpráv pak vybereme vítěze, který obdrží dres podepsaný celým týmem.

Návrhy na jméno maskota posílejte na e-mail redakce@hcsokolov.cz, předmět zprávy MASKOT. Uzávěrka pro návrh jména maskota je 6. 9. 2021. 


Krátké zprávy
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1. 
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).