11.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baníkovci vyjíždí do dalekého Vsetína

Baník po domácí prohře s Duklou Jihlava 1:3, míří do Vsetína, kde se v pondělí od 17:30 utkají na legendárním Lapači s VHK ROBE Vsetín.

Hokejisté Vsetína mají zatím po osmi odehraných zápasech nasbíraných 13 bodů, za což jim patří 9. místo v tabulce Chance ligy. Naposledy odehráli svůj zápas na ledě lídra tabulky v Třebíčí, kde prohráli 5:3. „Základem toho, když chcete porazit momentálního lídra tabulky, tak musíte hrát disciplinovaně. Naši nejlepší hráči dnes tu disciplínu neměli, udělali jsme tam čtyři útočné fauly za, které nás domácí tým potrestal, což rozhodlo zápas,“ řekl po utkání s Třebíčí trenér Roman Stantien. V brankovišti zatím dostal nejvíc prostoru Jakub Málek, který si navíc drží skvělá čísla. Průměr inkasovaných branek na zápas má 1,65 a procentuální úspěšnost zákroků má 94,51%! Mezi obránci vyčnívá Lubomír Stach, který má na svém kontě už osm bodů (3+5). Ve statistice +/- bodů má fantastických +11. Lídrem produktivity je Luboš Rob, který se před sezonou vrátil do Vsetína po působení v Plzni. Produktivní útočník vstřelil jeden gól a dalších sedm jich pro své spoluhráče připravil. Po konci v Českých Budějovicích zamířil na Lapač Vít Jonák a jeho služby se Vsetínu také vyplácí, protože je v produktivitě se šesti asistencemi druhý za Robem. Valaši posilovali hlavně svou útočnou řadu. Dalším známými jmény jsou Miroslav Indrák (Plzeň), Juraj Majdan (Nové Zámky) a Miroslav Gago (Prostějov).

SK Horácká Slavia Třebíč 5:3 VHK ROBE Vsetín

Branky: L. Bittner (Šťovíček), 23. Šťovíček (Psota, L. Doudera), 34. Krliš (Nedvídek, L. Forman), 38. Jakub Stehlík (Nedvídek, Střondala), 39. Vodný (Krliš, Střondala) – 30. R. Vlach (Berger, A. Zeman), 34. Rob (Jonák), 58. Smetana (Jerofejevs, Rob)

Sestava: Málek – Ondračka, Smetana, Jerofejevs, Hryciow, J. Jenáček, Š. Jenáček – Březina, Jonák, Rob – Indrák, Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek

V posledním domácím utkání Baník přivítal na svém ledě jihlavskou Duklu a k vidění byl kvalitní zápas, ve kterém Baník zradila koncovka. Domácí měli dvakrát výhodu trestného střílení, které nejprve neproměnil Pohl a pak ani Vracovský. Tváří v tvář se dostal Zhukovovi v první třetině při vlastním oslabení i Marek Sloboda, který se krátce k zápasu vrátil: „Myslím, že to z naší strany nebyl špatný výkon a o to víc nás prohra mrzí. Doplatili jsme na naši špatnou koncovku. Jihlavě sice dobře zachytal brankař, ale mi to musím zjednodušit, víc střílet a tlačit se do branky. Musíme se z toho poučit a už se soustředit na další zápas se Vsetínem, kde budeme chtít naplno bodovat.“ Minulou sezonu Baník nejprve doma porazil Vsetín 4:3 v prodloužení, když zazářil Jaromír Kverka, který nastřílel do branky Málka tři góly. Odveta na Lapači sokolovským ale vůbec nevyšla, protože inkasovali debakl v podobě výsledku 7:2. Potvrdí tým Martina Štrby svou letošní dobrou bilanci na hřištích soupeřů?

HC Baník Sokolov 1:3 HC Dukla Jihlava

Branky: 46. Pohl (Šik, Šmerha) – 33. Seman (Čachotský, Lichanec), 48. Houška (Brož, Lichanec), 59. Havránek (Lichanec)

Sestava:Cichoň – Novák, Klejna, Pohl, Strejček, Vodička, Radek Jeřábek, Rulík – Vracovský, Kverka (A), Šik – Jurčík (A), Rohan (C), Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmer
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.