18.10. 2021 | Mládež | Tomáš Bouda
Projekt Life skills v Baníku popáté

Životní dovednosti mládeže. Tentokrát se baníkovci dozví více o sebeobraně.

V pořadí již pátý díl projektu Life skills se uskuteční pro mládež Baníku v tomto týdnu. Po time managmentu, studijních dovednostech a časovém rozvržení dne s Mgr. Alenou Šnicerovou, přednášce o přístupu nejen k hokeji s Romanem Stašou, dopravní výchově a bezpečnosti v dopravním provozu s Městskou policií Sokolov a finanční gramotnosti s Martinem Hostákem je tu další téma.

Tentokrát kategorie 5. – 9. třídy absolvují přednášku a také kurz sebeobrany. Pátý díl Life skills se uskuteční opět ve spolupráci s městem Sokolov, respektive s městskou policií Sokolov. Jak již bývá zvykem, nepůjde jen o přednášku, ale děti budou do tématu aktivně zapojení, tak aby kurz probíhal zábavnou formou a mladí baníkovci si z něj pamatovali co nejvíce.

HC Baník Sokolov s projektem ŽIVOTNÍCH DOVEDNOSTÍ začal v roce 2019. Klub má připravenou celou řadu témat, kdy cílem je, aby Baník byl nápomocen a aktivně se podílel na plynulém vstupu našich hráčů do běžného života. Projekt je dlouhodobý, víceletý a probíhá formou přednášek, praxí i zábavnou formou.

Projekt Life sklils, jemuž vdechl myšlenku současný trenér národního týmu do dvaceti let Karel Mlejnek, má pomoci k naplnění základního motta klubu, kdy Baník chce vychovávat nejen kvalitní hokejisty, ale především kvalitní lidi pro život.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.