22.10. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Baník čeká odveta za loňské předkolo play off

Po domácím vítězství 4:1 na Vrchlabím čeká baníkovce těžký oříšek. V sobotu zavítají do Kalich Areny, kde se utkají s druhým týmem tabulky HC Stadion Litoměřice. Zápas startuje v 17:00.

V minulém kole zajížděli Litoměřice ke šlágru kola do Třebíče, kde se střetl první s druhým. Stadion si nechal Třebíč odskočit už na 5:1 a i přes povedený finiš zápasu odjel domů bez bodu. Myslím si, že jsme odehráli dobře první třetinu, ve které jsme byli o něco aktivnější. Tam měla naše hra parametry, které chceme. Bohužel od druhé třetiny až do padesáté minuty, do stavu 5:1 jsme nevyhráli jediný osobní souboj, chyběl nám pohyb a bylo to od nás letos asi nejhorších třicet minut hry. Tím jsme si dnes zápas prohráli. Trochu jsme se zmátořili až za toho stavu 5:1, kdy jsme se ještě chtěli vrátit do zápasu, což se nám skoro povedlo, ale času už bylo málo a domácí tak zaslouženě vyhráli. Nerozumím tomu, proč uděláme za dvě třetiny sedm faulů, z toho drtivou většinu hokejkou. To do takovéhoto zápasu vůbec nepatří. Jak jsem říkal, vůbec jsme nevyhrávali osobní souboje, jenom jsme je projížděli, a proto jsme o dnešní zápas přišli. Na soupeře jsme se připravovali tak, jako na každý jiný zápas, měli jsme video. Že je to souboj o první místo jsme vůbec nezdůrazňovali. Samozřejmě jsme rádi, že jsme tam, kde jsme, ale pořád se díváme spíš pod sebe. Třebíč nám dnes ukončila vítěznou sérii, musíme teď udělat všechno pro to, abychom v sobotu nastartovali další,“ shrnul zápas Daniel Tvrzník. V brance Litoměřic má neotřesitelnou pozici Tomáš Král, který odchytal jedenáct zápasů s úspěšností zákroků 92,27%. Jen jednou se do branky dostal David Čermák. Mezi obránci vyčnívá Jan Holý, který navazuje na své výkony z minulé sezony a má na svém kontě 7 přihrávek na gól, což z něj dělá nejproduktivnějšího beka kališníků. Jan Výtisk potvrzuje roli lídra celého týmu a vládne statistice +/- s +14. Mezi útočníky září Fin Riku Sihvonen, který dokázal vstřelit už devět branek a další tři pro spoluhráče připravil. Stejný počet bodů má i jeho spoluhráč z útoku Lukáš Válek (5+7). Příjemným překvapením je pak devatenáctiletý Josef Koláček, který se před sezonou vrátil z juniorské soutěže ve Finsku a ofenzívu Litoměřic podpořil jedenácti body (4+7).

SK Horácká Slavia Třebíč 6:4 HC Stadion Litoměřice

Branky: 3. Michálek (Ferda, Křehlík, 31. Dočekal (Křehlík, Ferda), 37. M. Zabloudil (Sklenář, Dočekal), 47. Střondala (Nedvídek, Šťovíček), 49. Šťovíček (Střondala, L. Bittner), 55. Psota (Forman) – 10. R. Přikryl, 52. Sihvonen (R. Přikryl, P. Marcel), 55. Přikryl, (Válek, Sihvonen), 56. O. Procházka (Kadlec, Baláž)

Sestava: Tomáš Král – Ticháček, Jebavý, J. Holý, Výtisk, Pinkas, P. Marcel, O. Baláž – Sihvonen, R. Přikryl, Válek – M. Kadlec, J. Jícha, O. Procházka – P. Svoboda, Koláček, T. Urban – Pajer, Berka, Rouha

Po domácí výhře s Vrchlabím 4:1 čeká baníkovce těžká zkouška v podobě zápasu s Litoměřicemi, kterým zatím patří druhé místo v tabulce. Baník v posledním domácím zápase předvedl koncentrovaný výkon podpořený skvěle chytajícím Habalem a dokráčel si pro tři body. K utkání se ještě vrátil kapitán Tomáš Rohan, který si připsal asistenci u čtvrtého gólu Tomáše Šmerhy: „Myslím, že jsme po té první vstřelené brance utkání měli ve svých rukách a jsem rád, že se nám podařilo před domácími fanoušky vyhrát.“ Litoměřicím mají baníkovci co oplácet a to ví i náš kapitán: „Nečeká nás vůbec nic lehkého, protože Litoměřice navázali na dobré výkony z loňské sezony. Máme co oplácet za tu sérii v předkole, která nám ukončila loni sezonu. Navíc jsme s nimi prohráli i dvakrát v přípravě, takže o motivaci určitě nebude nouze.“ Dvě utkání sehrál Baník se Stadionem v rámci přípravy na novou sezonu a obě prohrál. V domácím utkání Sokolov prohrávala ve 31. minutě 0:4, ale do konce druhé části dokázal stáhnout náskoku Stadionu na jeden gól. Utkání nakonec skončilo 5:6 pro Litoměřice. V zářijové odvetě si domácí vytvořili náskok 3:0 po dvou třetinách. V úvodu třetího dějství snížil David Novotný, na jehož branku odpověděl gólem na 4:1 Ondřej Procházka. Na konečných 4:0 upravil v 53. minutě Vít Jiskra.

HC Baník Sokolov 4:1 HC Stadion Vrchlabí

Branky 14. Tomi (Šmerha, J. Pohl), 30. D. Novotný (M. Sloboda, R. Jeřábek), 36. Tomi (J. Novák, Jurčík), 36. Šmerha (Šik, T. Rohan) – 38. Mrňa (T. Kaut, P. Urban)

Sestava: Habal – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan, Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda