16.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Na ledě Baníku se představí Frýdek Místek

Baník bude chtít po tříbodové výhře v Havířově prodloužit svou bodovou sérii, která trvá od začátku listopadu. V cestě mu bude stát farma třineckých Ocelářů tým HC Frýdek Místek.

Frýdek se po reprezentační pauze hostil lídra tabulky Třebíč a s těžkým soupeřem dokázal vytěžit jeden bod za prohru na samostatné nájezdy. „Bod s lídrem tabulky se samozřejmě počítá. Byli jsme však blízko tomu, abychom s nimi získali body tři. Ve třetí části utkání ale hosté jasně ukázali, proč jsou na prvním místě tabulky. Byli lepší a hlavně v útočném pásmu silní na kotouči. Měli dost nebezpečných situací. My jsme v přípravě na něj věděli, že při hře pět na pět bude těžké se proti nim prosadit. Že Třebíč dostává hodně málo gólů, takže se může rozhodovat v přesilových hrách. To se nakonec i potvrdilo, kdy jsme dva góly dali v přesilovce, i když možná v té druhé přesilovce byl jejich pátý hráč už na ledě. V prodloužení asi žádná další šance nebyla a při těch nájezdech jsme jen zapsali další čárku v našich neúspěšných pokusech. I proto je z toho zápasu jen bod,“ zhodnotil zápas trenér Rysů Mojmír Trličík. Frýdku patří průběžná jedenáctá pozice, když za dvacet zápasů získal 26 bodů. V brankoviště se pravidelně střídá Juraj Šimboch a Frederik Foltán, kteří oba drží úspěšnost zákroků nad devadesáti procenty. Mezi obránci má nejvíc nasbíraných bodů Jakub Teper, který vstřelil čtyři branky a na dalších deset přihrál. Dobře rozehranou sezonu má i Mikuláš Zbořil (1+11), který je navíc jako jediný obránce z kádru ve statistice +/- v kladných číslech. Útočníkům vládne polská kometa Alan Lyszczarczyk, který má na svém kontě 6 branek a 18 přihrávek, za což mu patří třetí místo v celém bodování soutěže. Baník si bude muset dát pozor hlavně na přesilovky Frýdku, protože ty jsou druhé nejlepší v Chance lize!

HC Frýdek Místek 2:3sn SK Horácka Slavia Třebíč

Branky: 13. L. Komorski (Lyszczarczyk, Szturc) – 42. Lyszczarczyk (Teper, Klimša), 34. Střondala (Dočekal), 56. Poizl (Furch, Dočekal), rozhodující nájezd Střondala

Sestava: Šimboch– Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš, Krzak – Tadeáš Král, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Martynek – Lyszczarczyk, Blaško, R. Szturc – Matiaško, Křivohlávek, Klimša

Baník vyrazil do dalekého Havířova, kde ve vyrovnaném zápase nakonec dokázal utkání překlopit na svou stranu až ve třetí třetině, kdy se dvakrát prosadil Jaromír Kverka. Velice dobře se v brance předvedl mladíček Oldřich Cichoň, kterého v pozápasovém hodnocení vyzdvihl i trenér Martin Štrba: „Jsme rádi za tři body, ale první dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ. To, co jsme si řekli. Do třetí třetiny jsme nastoupili s jasným cílem, který kluci splnili. Byli jsme trpěliví. Podařilo se nám vstřelit rozdílový gól a pak ještě jeden. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli. Velký dík patří klukům a hlavně Oldovi Cichoňovi, který nás ve druhé třetině výrazně podržel, respektive celý zápas chytal fantasticky.“ K zápasu se vrátil i dvougólový střelec Jarda Kverka, který konečně protrhnul střeleckou smůlu a zařídil Baníku tři body: „Byl to velice těžký zápas. Dlouho se nehrálo a navíc jsme strávili sedm hodin v autobuse. Zápas byl vyrovnaný a rozhodly maličkosti. Hodně nám v zápase pomohl Olda, který chytal fantasticky. Ve středu nás čeká doma Frýdek a určitě budeme chtít prodloužit bodovou sérii a před domácími fanoušky zvítězit.“ Baníkovci už letos Rysy dokázali porazit. Ve 4. kole vyloupili halu Polárka, když po brankách Jiskry, Šika, Slobody a Pořízka vedli už 0:4. Výsledek kosmeticky upravil v 58. minutě Szturc, který tak připravil Cichoně o čisté konto. Utkání startuje ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

AZ Heimstaden Havířov 1:3 HC Baník Sokolov

Branky 35. Hudeček (T. Pastor, Fučík) – 4. Křemen (Jurčík), 45. Kverka (Strejček), 56. Kverka (Kuťák, Kružík)

Sestava: Cichoň – J. Novák, Klejna, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Klikorka, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Pořízek, T. Rohan, M. Sloboda – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, Křemen