Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
23.11. 2021 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: V rámci 23. kola hostíme SC Kolín

PREVIEW: V rámci 23. kola hostíme SC Kolín

Baník po reprezentační přestávce hraje ve výborné formě a dalším jeho soupeřem budou kolínští Kozlové. Utkání startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Kolínští mají na svém kontě 30 bodů, které nasbírali za 23 odehraných zápasů. Naposledy hostili na svém ledě vedoucí Třebíč. Favorita hodně potrápili, protože se jim v 50. minutě podařilo vyrovnat brankou Krejčíka. Zápas rozhodl v 58. minutě třebíčský Aleš Furch, který svým gólem zařídil další tři body do tabulky. V brankovišti letos představil Kolín už pět brankařů! Henri Kiviaho odchytal 298 minut, Martin Sejbal 219 minut, Tomáš Sajdl 392 minut, Jakub Tichý 126 minut a Jan Strmeň 234 minut. Mezi obránci je zatím nejlepší dvaatřicetiletý Václav Čížek, který má na svém kontě 0+8. Hned v závěsu za ním je Zdeněk Čáp (1+6). Mezi útočníky nad všemi vyčnívá David Šafránek, který navazuje na loňskou skvělou sezonu, kdy posbíral 21 gólů a 18 asistencí. Letos si drží průměr lehce pod bod na zápas, když za 21 utkání má 7 branek a 11 přihrávek. Druhý Jan Veselý zatížil konta soupeřů čtrnácti body (8+6) a posledním útočníkem, který se přehoupl přes deseti bodovou hranici je Zdeněk Král (4+7). V posledních dnech bylo v kádru několik pohybů. Po konci Kadaně zamířil do obraných řad vysoký Slovinec Luka Zorko. Do útoku má vyřízené střídavé starty Patrik Miškář, který skončil v Karlových Varech. V rámci spolupráce s Hradcem Králové se v kolínském dresu objevila také zkušená dvojice Jakub Orsava a Petr Koukal. Oba zatím stihli odehrát za Kolín jeden zápas, ve kterém oba zapsali po třech kanadských bodech. V souboji s Litoměřicemi přihrál Koukal na tři branky a Orsava jeden gól dal a dva připravil.

Poslední zápas

SC Kolín 1:2 SK Horácka Slavia Třebíč

Branky: 50. Krejčík (Šafránek, Piegl) – 15. Dočekal (Zukal, Bittner), 58. Furch (Bittner, Dočekal)

Sestava: Sejpal – Čáp, Kachyňa, Čížek, Zorko, Váchal, Klodner – Jankovský, Šafránek, Krejčík – J. Sklenář, Morong, Veselý – Zumr, Matějček, Svoboda – Petržilka

Už pět zápasů v řadě Baníkovci dokázali bodovat a vyhoupli se na páté místo v tabulce. V posledním utkání zajížděli na led Benátek, kde po brzkém gólu Dlouhého prohrávali, ale do konce druhé třetiny si dokázali vypracovat náskok 1:3. Benátky dvěma góly v posledním dějství poslaly zápas do prodloužení, které ve prospěch Baníku rozhodl Vojtěch Tomi. „Byl to takový zvláštní zápas. První třetina byla bláznivá, využili jsme v ní dvě přesilové hry. Ve druhé třetině jsme hráli výborně. Před tou závěrečnou jsme si něco řekli, bohužel jsme soupeře dostali zbytečně na koně. Domácí poté vyrovnali. Nicméně naši kluci ukázali sílu, protože inkasovat dvě branky, aniž by nás soupeř nějakým způsobem zatlačil, je těžké. Jsem rád, že naši hráči zápas zvládli a v prodloužení jsme získali druhý bod. Klukům patří velký dík,“ shrnul poslední utkání hlavní trenér Martin Štrba. Baník se letos s Kolínem utkal v rámci 6. kola a i když dvakrát prohrával, dokázal utkání poslat do prodloužení, ve kterém rozhodl v čase 61:14 po asistencích Rohana a Tomiho obránce Jan Pohl. O prodloužení bodové série budou baníkovci bojovat ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Sokolově.

Poslední zápas

HC Benátky nad Jizerou 3:4p HC Baník Sokolov

Branky: 3. Dlouhý (Dušek, Pabiška), 44. Čederle (Šír, Jansa), 50. Dlouhý (Wiencek, Štibingr) - 5. Kuťák (Šmerha, Pohl), 15. Pohl (Šmerha, Přibyl), 40. Jiskra (Novák), 64. Tomi (Šmerha, Pohl)

Sestava: Beran – Novák, Klejna, Strejček, Pohl, Weinhold, Rulík, Vodička – Tomi, Jiskra, Jurčík – Kružík, Kverka, Přibyl – Šmerha, Rohan, Šik – Křemen, Hašek, Kuťák

Krátké zprávy
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1. 
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).