13.1. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Filip Kuťák se připojil k extraligovému Kladnu

Útočník Filip Kuťák odchází na střídavé starty do extraligového Kladna, kde se již zapojil do tréninku.

Pětadvacetiletý útočník Filip Kuťák se přesouvá do Kladna. Extraligový celek získal bývalého mládežnického reprezentanta na střídavé starty. V případě potřeby může Filip Kuťák za Baník i nadále nastoupit.

Královohradecký rodák přišel do Sokolova před sezonou ze Slavie Praha. Během letní přípravy si ho však vybrala extraligová Plzeň, kde odehrál přípravné zápasy a nastoupil také do deseti extraligových duelů, které byly pro Filipa Kuťáka premiérové v nejvyšší soutěži. Poté následoval přesun zpět do Sokolova, kde šikovný útočník odehrál 23 zápasů s bilancí 5 gólů a 4 asistencí.

Nyní přichází pro mladého útočníka další možnost v nejvyšší soutěži, které klub nechce bránit. I proto se vedení rozhodlo angažovat jako náhradu Stanislava Vrhela. Filipovi držíme palce při dalším kroku v jeho kariéře a přejeme mnoho štěstí.
Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.