21.1. 2022 | Pomáháme | Tomáš Bouda
Baník a Honza Pohl pomohou zvířatům

HC Baník Sokolov se zapojí do další charitativní akce. Tentokrát na podporu zvířat.

Koncem roku 2021 se na Baníku uskutečnil All stars cup. Během něho členové Baníku pomyslně uzavřeli uplynulý rok, ale také se mezi nimi uskutečnila sbírka na podporu charity. A volba nyní padla na podporu zvířat.

Své dobré srdce projevil i obránce Jan Pohl, který se rozhodl celou akci zaštítit. Kromě výtěžku ze sbírky při All stars cupu, tak budeme na klubovém facebooku dražit balíček od Honzy Pohla, který kromě bílého dresu bude obsahovat i triko, kulich, puk a kartičku hráče. Vše samozřejmě bude opatřeno podpisy samotného hráče. „Jelikož máme s manželkou psa a máme velice kladný vztah ke zvířatům, tak víme, kolik času se musí věnovat, aby byl spokojený a cítil se jako součást rodiny. Zvířata mají také duši stejně jako člověk, ale neumí si říct o pomoc. Bohužel zvířata nemohou za to, kde skončili, za to mohou většinou lidé. Pokud lidi nebudou brát zvířata jako věc, tak se tohle vůbec nemusí stávat. Pokud člověk nemá čas sám na sebe, neměl by si pořizovat psa, ani jiné zvíře. Kdo by chtěl pomoct, může se na facebooku zapojit do dražby dresu a dalších věcí na nebo přispět ve fanshopu během našeho utkání,“ říká Jan Pohl ke svému rozhodnutí podpořit tuto akci.

Jako příjemce daru byl vybrán Kočičí dům Libnov. Jak název napovídá, tento útulek nabízí azyl především pro kočky, ale zařízením prošlo také mnoho psů. Počty se mění, v současné době v útulku jich je šest a žijí v naprosté symbióze s přesilou koček. Kromě koček a psů se útulek stará i o dvě divoká prasátka. „Za každou pomoc jsme vděčni. Náš útulek je bez jakýchkoliv dotací, a proto každý příspěvek nám velmi pomůže. Nejvíce finančních prostředků je použito na stravu pro zvířata, kterou jim sama připravuji a pak také za veterinární vyšetření. Pokud by někdo chtěl přispět i na dálku, je to možné na náš transparentní účet 2501587670/2010. Případně ať se s námi lidé spojí a poradí se, co by náš útulek potřeboval. Ještě jednou velmi děkujeme,“ sdělila nám paní Ludmila Miškovská po zprávě, že HC Baník Sokolov přispěje útulku v Libnově.

Odkaz na webové stránky útulku

Jak je možné dále přispět?

- Sbírka ve fanshopu při nejbližším domácím utkání (budeme včas informovat)

- Dražba hokejového balíčku Jana Pohla na facebooku HC Baník Sokolov

- Transparentní účet 2501587670/2010